Więcej hoteli w sezonie letnim w Wielkim Jabłku

Pierwsze słoneczne dni zachęciły nowojorskie firmy hotelarskie do podzielenia się planami rozwoju bazy hotelowej w nadchodzącym sezonie letnim. Oczekuje się, że w tym roku około 60 mln. turystów odwiedzi Big Apple i wygląda na to, że więcej osób skorzysta z miejsc noclegowych poza Manhattanem.

Od 2014 roku w Wielkim Jabłku otwarto 61 nowych hoteli. W bieżącym roku i w latach następnych mają powstać jeszcze 124, podaje NYC& Company.

W ciągu najbliższych 3 lat będzie oddanych do użytku 26 tys. dodatkowych pokoi. Jest to dwukrotnie więcej niż było w dyspozycji w 2006 roku.

Według NYC& Company, rośnie zainteresowanie zwiedzaniem wszystkich pięciu gmin, co powoduje wzrost budownictwa hotelowego w miejscach, takich jak centrum Brooklynu czy Long Island City.

W rozpoczętej 3 lata temu kampanii multimedialnej emitowanej na całym świecie NYC & Company położyła duży nacisk na zwrócenie uwagi na wszystkie nowojorskie dzielnice i miejskie atrakcje, spodziewając się jeszcze większego wzrostu zainteresowania turystów.
Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e