Widmo strajku kolei podmiejskiej

W dalszym ciągu nie ma porozumienia między New Jersey Transit, a związkami zawodowymi kolejarzy, którzy próbują porozumieć się w kwestii podwyżek płac i poprawy warunków ubezpieczenia.

Wydawało się, że poczyniono postępy w rozmowach prowadzonych między stronami i dojdzie do wypracowania wspólnego stanowiska. Porozumienia jednak nie ma i rozmowy mają być wznowione w czwartek.

Związkowcy od 5 lat nie mieli regulacji kontraktów. Domagają się więc wzrostu płac o 17 procent w ciągu sześciu lat, a wraz z podwyżką wynagrodzenia zwiększenia do 2,5 procent składek zdrowotnych.
Dla NJ Transit żądanie związkowców oznaczałoby wzrost kosztów agencji do ponad 180 mln dolarów. Ale jeśli agencja nie przyjmie ultimatum postawionego przez związek zawodowy kolejarzy 13 marca pracownicy przeprowadzą strajk.

Trwający impas budzi niepokój nie tylko tysięcy podróżnych codziennie korzystających z kolei. Zapowiadany protest odbije się również niekorzystnie na ekonomii. Zgodnie z wyliczeniami specjalistów, każda godzina strajku to nawet 6 mln dolarów strat.
Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e