W sobotę Parada Syren na Coney Island

Jeszcze przed miesiącem tradycyjna Parada Syren na Coney Island stała pod znakiem zapytania. Dziś wiadomo, że odbędzie się ona zgodnie z planem w ten weekend.

Organizatorzy popularnej parady – organizacja non-profit Coney Island USA, borykali się z pozyskaniem funduszy na jej przeprowadzenie. Koszty parady, w tym drogie pozwolenia, zapewnienie bezpieczeństwa, ubezpieczenie i przemieszczenie parady do Amfiteatru Forda pozostawiły dziurę w finansowaniu.

Jednak Dick Zigun, założyciel Coney Island USA, powiedział, że publiczność i kilku hojnych darczyńców podreperowało budżet parady, by jej pokryć koszty i show może się odbyć, tak jak zaplanowano, 17 czerwca.

Zorganizowano zbiórkę w serwisie Gofund me w ramach kampanii Feed the Mermaids (Nakarm Syreny). Tą drogą udało się zebrać 36 tys. dolarów.
Nie po raz pierwszy organizacja zwróciła się do społeczności o pomoc. W 2013 roku, gdy biuro Coney Island USA zostało zalane przez huragan Sandy i istniało zagrożenie, że parada się nie odbędzie, kampania Kickstarter wygenerowała 100 000 dolarów – tyle, ile potrzebne jest w tym roku. Parada Syren odbyła się właśnie dzięki darczyńcom.

Parada Syren ma długoletnią tradycję. Jest hołdem dla dawno zapomnianych uroczystości Tłustego Wtorku (Mardi Gras). Odbywa się nieprzerwanie od 1983 roku. Impreza przyciąga tłumy uczestników przebranych za postaci związane z morzem. W tym roku weźmie w niej udział ponad 800 osób.
Paradzie przewodzą król Neptun i królowa Syrena, którzy tego dnia uroczyście przecinają wstęgi plażowego kąpieliska i wrzucają do Atlantyku owoce, dzięki którym korzystający z plaży będą mogli liczyć na przychylność morskich bóstw. W tym roku, w ich role wcielą się: Debbie Harry i Chris Stein z Blondie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e