W samolocie eksplodował silnik

We wtorek, w samolocie linii Southwest Airlines lecącym z Nowego Jorku do Dallas doszło do eksplozji jednego z silników. Nie żyje jedna pasażerka.

Niedługo po starcie z lotniska LaGuardia samolot przewożący 144 pasażerów i pięciu członków załogi znajdował się na wysokości 32 000 stóp, gdy w pewnym momencie doszło do eksplozji lewego silnika maszyny. Gdy część silnika rozbiła szybę okienną, ciśnienie niemal wypchnęło jedną z pasażerem poza samolot.

Kilku pasażerów podjęło akcję ratunkową i wciągnęło ją z powrotem.
Kobieta jednak nie przeżyła. Została zidentyfikowana jako Jennifer Riordan, matka dwojga z Nowego Meksyku, była wiceprezesem ds. relacji społecznych w Wells Fargo Bank.
Siedem innych osób odniosło niegroźne obrażenia.

Southwest Airlines opublikowała wideo we wtorek video, w którym złożono kondolencje rodzinie i przyjaciołom kobiety, która straciła życie.
“To smutny dzień i w imieniu całej rodziny z południowego zachodu, chcę wyrazić moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłej klientki” – powiedział w nagraniu prezes Southwest Gary Kelly. Dodał, że linie lotnicze zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wesprzeć ich w trudnym czasie i trudnych dniach.

Linie Southwest pochwaliły członków załogi na pokładzie, zwłaszcza kapitan Tammie Jo Shults, która zachowała spokój podczas lądowania samolotu na lotnisku w Filadelfii, mimo że tylko jeden z silników był sprawny.
Śledczy NTSB spędzili dzień na badaniu uszkodzonego silnika i wskazują na złamaną łopatkę wentylatora jako możliwą przyczynę awarii.
“Istnieją dowody na sfatygowanie metalu, gdy doszło do oddzielenia się ostrza” – powiedział przewodniczący komisji Robert Sumwalt.
Dodał, że NTSB odzyskał części silnika około 70 mil na północny zachód od Filadelfii. Powiedział także, że w laboratorium NTSB w Waszyngtonie analizowane są rejestratory lotu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e