W przyszłym tygodniu prezydent Trump odwiedzi Nowy Jork

W przyszłym tygodniu, prezydent Donald Trump przybędzie do Nowego Jorku – swojego rodzinnego miasta. Biały Dom informuje, że odbędzie w mieście spotkania.

W maju, prezydent odwiedził swoje rodzinne miasto po raz pierwszy od czasu objęcia przez niego urzędu w styczniu tego roku. Świat obserwował wtedy pierwsze spotkanie twarzą w twarz prezydenta Donalda Trumpa z australijskim premierem Malcolmem Turnbullem.

Trump i Turnbull wzięli udział w uroczystościach na pokładzie Intrepid Sea, Air & Space Museum. Prezydent USA i premier Australii uczcili 75. rocznicę powietrzno-morskiej bitwy stoczonej w dniach 4–8 maja 1942 r. na Morzu Koralowym w czasie II Wojny Światowej, pomiędzy połączonymi flotami USA (United States Navy) i Australii (Royal Australian Navy) a Japońską Cesarską Marynarką Wojenną.
28 lipca prezydent przebywał na Long Island na spotkaniu z funkcjonariuszami organów ścigania.
Donald Trump nie spędził nocy w swoim domu w Trump Tower, odkąd został zaprzysiężony na prezydenta USA.

„Ciężko pracując z New Jersey, podczas gdy Biały Dom przechodzi długi planowany remont. W przyszłym tygodniu udaję się do Nowego Jorku na kolejne spotkania” – napisał Donald Trump na Twitterze.

Wizyta prezydenta w Nowym Jorku jest częścią tego, co Trump nazywa 17-dniowymi “pracowitymi wakacjami”, które rozpoczął w zeszły piątek w klubie golfowym w Bedminster w stanie New Jersey.
Zgodnie z zastępczynią rzecznika prasowego Lindsey Walters, prezydent Donald Trump pojawi się w Nowym Jorku w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e