W poprzednim roku szkolnym co dziesiąty uczeń miasta był w pewnym momencie bezdomny

Zgodnie z nowymi danymi stanowymi, w poprzednim roku szkolnym co dziesiąty uczeń miasta Nowy Jork był w pewnym momencie bezdomny. To rekordowa liczba uczniów, których dotknął ten problem. Wyniosła 111.500, o sześć procent więcej niż przed rokiem.

Burmistrz uwzględnił tymczasowe przyznanie środków finansowych w wysokości 10 milionów dolarów na pomoc bezdomnym uczniom w każdym z dwóch ostatnich budżetów.

Ale adwokaci zwracają uwagę, że wydatki w tym roku zostały niemal wyczerpane. Mówią też, że to nie wystarczy. W ponad 150 szkołach co najmniej dziesięć procent uczniów mieszka w schroniskach, ale finansowanie zapewnia jedynie 43 pracowników socjalnych, zaangażowanych w kwestię pomocy bezdomnym rodzinom.

“Biorąc pod uwagę poziom traumy, jaka dosięga dziecko mieszkające w schronisku, nie sądzę, byśmy byli odpowiednio przygotowani, aby im pomóc” – powiedział Stephen Levin, radny miejski w Brooklynie.

Inne dramatyczne statystyki pokazują, ile rodzin umieszcza się w schroniskach w tej samej gminie co szkoły dla najmłodszych dzieci. Tylko połowa rodzin otrzymało przytułek w tej samej dzielnicy. Cztery lata temu było to 70 procent.

Bycie zakwaterowanym daleko od szkoły oznacza, że dzieci muszą odbywać długie podróże do miejsca nauki i często tracą zajęcia lub się na nie spóźniają. Ponad połowa uczniów mieszkających w schroniskach traci co najmniej miesiąc szkoły.

W ubiegłym roku miasto zaczęło oferować transport autobusowy dla dzieci ze schronisk uczęszczających od przedszkola do szóstej klasy. Obecnie 5.000 uczniów odbieranych jest z 500 przystanków autobusowych i zawożonych do 1000 różnych szkół w mieście.

Niestety wyniki edukacji uczniów ze schronisk są fatalne. Tylko 15 procent radzi sobie z czytaniem, a 12 procent z matematyką.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e