W piątek mija termin rejestracji do wyborów

Piątek jest ostatnim dniem, by zarejestrować się i zagłosować w listopadowych wyborach lokalnych, w tym na burmistrza Nowego Jorku.

Dniem wyborów jest 7 listopada, ale nowojorczycy wcześniej muszą zarejestrować się do głosowania. Ostateczny termin, to  13 października.  Mieszkańcy stanu mogą potwierdzić swój status głosowania online – confirm their voting status.

Są trzy sposoby rejestracji:

Online: Odwiedź stronę  MYDMV i po zalogowaniu się lub utworzeniu konta, wypełnij odpowiednie informacje w elektronicznym wniosku  rejestracji wyborcy.

Osobiście: By zagłosować 7 listopada, nowojorczycy mogą zarejestrować się w lokalnych komisjach  wyborczych local board of elections  lub w agencjach stanowych state agencies wymienionych w ustawie o krajowym rejestrze wyborców (National Voter Registration Act), w tym w DMV. Każdy, kto zgłosił się do osobiście, musi wziąć z sobą kopię formularza rejestracji wyborców w Nowym Jorku.

Biura Board of Elections są otwarte od 9.00 do 20.00. Znajdują się w każdej nowojorskiej dzielnicy: Bronx: 1780 Grand Concourse, 5. piętro

Brooklyn: 345 Adams Street, 4. piętro

Manhattan: 200 Varick Street, 10. piętro

Queens: 118-35 Queens Boulevard

Staten Island: 1 Edgewater Plaza, 4 piętro

Pocztą: Aby zakwalifikować się do nadchodzących wyborów, rejestracja drogą pocztową musi mieć stempel z datą nie później niż 12 października, a  komisja wyborcza musi otrzymać korespondencję do 18 października,  Nowojorczycy mogą wypełnić formularz rejestracyjny registration form  i przesłać go do lokalnego biura wyborczego w Nowym Jorku New York County Board of Elections.

 

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e