W Nowym Jorku spadła liczba aresztowań związanych z marihuaną, wzrosła natomiast ilość mandatów

Jak pokazują najnowsze statystyki, w Nowym Jorku spadła liczba aresztowań związanych z marihuaną, wzrosła natomiast ilość wydanych mandatów.

Według danych Department of Criminal Justice Services, w mieście odnotowano w tym roku 40 – proc. spadek aresztowań osób, które naruszyły obowiązujące przepisy dotyczące posiadania marihuany.

Do końca października dokonano 18.000 aresztowań za nielegalne posiadanie narkotyków, o 15.000 mniej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Rośnie jednak liczba mandatów za łamanie przepisów. Do końca września policja wręczyła ich 13.000, prawie tyle samo, co w całym ubiegłym roku.

Od listopada ubiegłego roku, osobom przyłapanym w Nowym Jorku na posiadaniu niewielkiej ilości marihuany nie grozi już areszt czy oskarżenie karne, a tylko grzywna.
Nowe prawo w sprawie marihuany, to był przełom w polityce dotyczącej kwestii posiadania narkotyków w Wielkim Jabłku.
Osoba, która ma przy sobie do 25 gram marihuany nie trafia do więzienia, a musi zapłacić mandat w wysokości 100 dolarów.W ramach nowej polityki, ludzie przyłapani na paleniu marihuany w miejscu publicznym nadal są aresztowani.
EJ
Zdjęcie: r0bz / photo on flickr

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e