W niedzielę otwarcie sezonu na Coney Island

W Niedzielę Palmową popularne wesołe miasteczko na Coney Island oficjalnie rozpocznie sezon.

Zgodnie z tradycję prezydent Brooklynu ochrzci Cyclone Roller Coaster koktailem mleczno-czekoladowym, tzw.”egg cream” i ogłosi otwarcie Luna Parku.

Egg cream to napój składający się z mleka i wody sodowej, a także syropu waniliowego lub czekoladowego. Jest szczególnie związany z Brooklynem, bowiem domniemanym twórcą tego specyfiku był żyjący w XIX wieku w tej dzielnicy i prowadzacy tam przez lata sklep ze słodyczami, niejaki Louis Auster. Najbardziej nowoczesne wersje specyfiki nie zawierają już ani jaj ani śmietany.

W Luna Parku na Coney Island czeka wiele atrakcji, różnego rodzaju karuzele, ślizgi, gry. Jest tam ikona Coney Island – Wonder Wheel – diabelskie koło mierzące 150 stóp wysokości czy powstały w 2014 r. dostarczający mrożących krew w żyłach wrażeń roller coaster „Thunderbolt”. W swoim najwyższym punkcie osiąga on wysokość 125 stóp, a maksymalna prędkość jaką może rozwinąć to 65 mil/h. Długość toru wynosi 2.000 stóp.

Do sezonu przygotowana jest też drewniana kolejka górska Cyclone, która tego lata, 26 czerwca będzie obchodzić swoje 90 urodziny. Z tej okazji pierwsze sto osób będzie mogło skorzystać z przejażdżek za darmo. 31 czerwca 1991 r. roller coaster Cyclone znalazł się w rejestrze miejsc historycznych stanu Nowy Jork.

Czynne będą też lokale gastronomiczne, w tym Nathan’s, słynny bar szybkiej obsługi, serwujący znane na całym swiecie hot dogi.
Od chwili rozpoczęcia sezonu, do Memorial Day Luna Park będzie czynny w weekendy, a potem już przez siedem dni w tygodniu.
Park Rozrywki na Coney Island mieści się przy 1000 Surf Avenue.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e