W loterii Mega Millions do wygrania ponad pół miliarda dolarów

Zapowiada się emocjonujący świąteczny weekend. W loterii Mega Millions do wygrania niebagatelna suma 502 milionów dolarów.

Zarówno regularni gracze, jak i ci, którzy robią to sporadycznie twierdzą, że takiej szansy nie można ominąć. Choć prawdopodobieństwo wygranej to jeden na 292 mln, każdy ma nadzieję, że to właśnie do niego uśmiechnie się los.

W piątek przed południem kumulacja wyniosła 502 miliony dolarów.

Wygrane na loterii są opodatkowane jak dochody. Amerykański urząd podatkowy (IRS) umieścił je w najwyższej grupie podatkowej – 39,6%. Zanim pieniądze trafią do zwycięzcy, rząd zatrzymuje 25% kwoty. Następnie opłacić trzeba jeszcze lokalne podatki. Każdy ze stanów ma swoją odrębną stawkę podatkową. Zatem ostateczna kwota, jaką otrzyma zwycięzca będzie zależała od stanu, w jakim mieszka. W przypadku Nowego Jorku jest to 8,82%.
Zwycięzca loterii może zdecydować się na wypłatę środków pieniężnych jednorazowo lub otrzymywać płatności raz w roku przez następne 30 lat.
Mieszkańcy Nowego Jorku prawdopodobnie płacą najwyższą stawkę podatku od gier losowych w kraju, ponieważ miasto ma jeszcze dodatkowo miejski podatek wynoszący 3,9%.

Losowanie Mega Millions dziś o 23:00. Jest to dziesiątą największa nagroda w grach liczbowych w Stanach Zjednoczonych. Rekord Mega Millions to 656 milionów $ w 2012 roku. Największa wygrana w USA padła w 2016 r. w innej loterii – Powerball – 1,586 mld dolarów.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e