W listopadzie 2017 r. mniej morderstw, strzelanin i włamań niż w poprzednich latach

Z roku na rok w Nowym Jorku obserwuje się spadek przestępczości. W porównaniu z innymi latami, w listopadzie tego roku odnotowano mniejszą liczbą zabójstw, strzelanin i włamań.

Nowojorscy urzędnicy mówią, że Nowy Jork staje się coraz bezpieczniejszym miastem.
Nowojorski Departament Policji poinformował, że w zeszłym miesiącu odnotowano najmniej przypadków morderstw i incydentów z bronią w ręku niż w każdym innym listopadzie w historii miasta.

Miały miejsce o cztery zabójstwa mniej, o 17 mniej strzelanin i o 656 mniej tzw. przestępstw indeksowych (osiem rodzajów przestępstw: zabójstwa, gwałty, napady, włamania, napaści kwalifikowane, kradzież przedmiotów o wartości ponad 50 USD, kradzież pojazdów i podpalenie). W 2017 odnotowano o 5,5 procent mniej przestępstw indeksowych w porównaniu z 2016 r.

Miasto jest w trakcie “bezprecedensowej redukcji” przestępstw z użyciem przemocy, stwierdzili urzędnicy miejscy. We wrześniu NYPD ogłosił, że 2017 r. jest na najlepszej drodze do najniższego wskaźnika przestępstw z użyciem przemocy.

“Przestępczość w Nowym Jorku w ciągu 2017 roku stale spadała, nie inaczej było w listopadzie” – powiedział w oświadczeniu komisarz policji James P. O’Neill. “Stojąc na krawędzi rekordowego roku, polityka sąsiedzka nadal pogłębia relacje między naszymi społecznościami a nowojorską policją, a zwiększone zaufanie i współodpowiedzialność wynikająca z tych związków będzie tylko zmniejszać przestępczość” – dodał.

W listopadzie zgłoszono 1.172 napadów, o 9 procent mniej niż w listopadzie 2016 r .; zarejestrowano około 1.400 napaści kryminalnych, o 13 procent mniej i 1.016 włamań, co oznacza spadek o 6,9 w ciągu roku.
W listopadzie 2017 r. odnotowano ponad 3.600 przypadków kradzieży o dużej wartości -spadek o 5,4 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem i 480 przypadków kradzieży samochodów, o ponad 11% mniej niż w roku poprzednim.

Ogólnie rzecz biorąc, przestępczość w mieście spada, choć liczba gwałtów wzrosła. W listopadzie odnotowano 111 gwałtów, w porównaniu z 96 w listopadzie 2016 r.
Transit Bureau odnotowało w listopadzie o 20 procent więcej przestępstw.

“Najodważniejsze, najbardziej oddane siły policji na świecie wciąż podnoszą poprzeczkę. To jest zwycięska formuła departamentu polegająca na współpracy ze społecznościami w celu powstrzymania przestępczości, która uczyniła z Nowego Jorku najbezpieczniejszym dużym miastem w kraju. Nie mam wątpliwości, że kobiety i mężczyźni z NYPD będą nadal skoncentrowani na jej obniżeniu, bowiem nasze miasto zamyka rok na historycznym poziomie się redukcji przestępczości” – powiedział w oświadczeniu burmistrz Bill de Blasio .

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e