W lipcu Amtrak zapalanował prace remontowe na Penn Station

Władze Amtrak poinformowały, że planują wynająć prywatną firmę do zarządzania obszarami na poziomie przestarzałej i zatłoczonej hali Penn Station w Nowym Jorku, która pozostaje pod ich kontrolą. Wspomniały też o wstępnym harmonogramie prac remontowych na stacji.

Prezes Amtrak, Wick Moorman poinformował podczas spotkania z komisją New York State Assembly na Manhattanie, że zostanie utworzona nowa jednostka rozwoju, której zadaniem będzie wybór firmy zarządzającej obszarami w hali Penn Station.

Moorman powiedział, że Long Island Railroad i NJ Transit, firmy które nadzorują własne odcinki hali w ramach długoterminowych umów dzierżawy z Amtrak, wynajmujący, zostaną także poproszeni o prowadzenie nadzoru nad nową jednostką, by wykorzystać to do koordynacji działań między wszystkimi trzema kolejami.

“Status quo nie będzie dalej zachowane” – oświadczył Moorman.

Chociaż większość ostatnich wydarzeń na Penn Station dotyczyła torów i innej infrastruktury, problemy na poziomie hali stacji przyczyniły się do chaosu. Następstwem tych kłopotów był duży tłok, tymczasowe zamknięcia niektórych wejść, przecieki dachów i problemy z komunikacją.

W środę problem z regulacją ruchu przez Amtrak był powodem jednego z najbardziej druzgoczących zakłóceń w świadczeniu usług przez LIRR.

To był trzeci z rzędu wieczorny dojazd w tym tygodniu, zakłócony przez problemy związane z Amtrak, który jako właściciel konserwuje połączenia przez tunele East River.

Incydent nastąpił po kilku innych poważnych zakłóceniach w świadczeniu usług mających swój początek na Penn Station, które spowodowały, że urzędnicy Metropolitan Transportation Authority i prawodawcy stanowi zażądali od Amtrak rezygnacji z kontroli nad stacją, z której korzysta 600 000 pasażerów dziennie.

Po dwóch niedawnych wykolejeniach pociągów, które zakłóciły podróż setek tysięcy osób dojeżdżających do pracy, w obarczonej winą krajowej firmie przewozów pasażerskich przeprowadzono również kontrolę.

Te i inne zakłócenia zwróciły uwagę na problemy, jakie stwarzają obszary na poziomie hali stacji, które mogą szybko stać się przepełnione pasażerami.

W ubiegłym miesiącu, po awarii zasilania, stacja została wypełniona po brzegi. Chaos wybuchł z powodu nieuzasadnionych doniesień, że ktoś strzelał. Osiem osób zostało rannych.
Penn Station, to najbardziej ruchliwy węzeł komunikacyjny w Stanach Zjednoczonych. Jak powiedział prezes Moorman ,obecnie obsługuje dwukrotnie większą liczbę pociągów niż w 1976, gdy Amtrak przejął ją od bankruta – prywatnego operatora Penn Central Transportation Co.

Amtrak rozwiązuje również problemy z torami i przyspiesza ich długoterminowe naprawy. Duże odcinki toru Penn Station będą niedostępne przez wiele tygodni, w tym także latem.

Moorman przedstawił w skrócie harmonogram prac, mówiąc, że spodziewa się, iż zostaną wyeliminowane na długie lata możliwe zakłócenia z powodu wadliwych torów.

Pierwsze prace rozpoczną się 7 lipca i potrwają 19 dni. Druga tura robót byłaby kontynuowana przez 25 dni i zakończyłaby się 5 września – powiedział Moorman.
Szczegóły planu robót powinny zostać podane w przyszłym tygodniu,
W trakcie prowadzonych prac, co najmniej 75 procent pociągów będzie nadal działać.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e