W ciągu 90 dni z NYC Ferry skorzystało ponad 1milion pasażerów

Popularność promów miejskich przekracza wszelkie oczekiwania. Przez pierwsze trzy miesiące funkcjonowania z nowego środka transportu miejskiego skorzystało ponad 1 milion pasażerów, poinformował burmistrz miasta Bill de Blasio.

„NYC Ferry otwiera ludziom drzwi, jest zlokalizowany w wielu miejscach, które od dziesięcioleci miały problemy w tym mieście, obszarach które po prostu nie mają dostatecznie dużo środków transportu, zostały pozbawione środków masowego transportu, których potrzebują” – powiedział De Blasio na konferencji prasowej, na której ogłosił, że od 1 maja już milion pasażerów zostało przetransportowanych przez miejskie promy.

Nowy Jork zainicjował system promowy w mieście zapewniając mieszkańcom 20 promów transportujących pasażerów w dół East River z Rockaway, Queens, do Wall Street i Południowego Brooklynu.
Pod koniec sierpnia, miasto rozszerzy usługę promową na Roosevelt Island, do Long Island City i na Astorię.
Liczba pasażerów w ciągu pierwszych trzech miesięcy wskazuje na to, że miejskie promy są na dobrej drodze do osiągnięcia prognozowanych ponad 4 milionów użytkowników rocznie.

Jednak w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu. Wielu porannych pasażerów skarżyło się na opóźnienia i zatłoczone promy. De Blasio przełknął gorzką pigułkę i zobowiązał się do poprawy usługi przez dodanie większych łodzi. Powiedział, że każdy prom o większych rozmiarach sprawi, że zmieści się o 67 procent więcej pasażerów.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e