W 2017 r. wzrosła liczba skarg na nowojorskich policjantów

Zgodnie z Cywilną Komisją ds. Rozpatrywania Zażaleń, liczba skarg na departament policji w Nowym Jorku wzrosła w ubiegłym roku po raz pierwszy od prawie dziesięciu lat.

Cywilna Komisja ds. Rozpatrywania Zażaleń (Civilian Complaint Review Board, CCRB) poinformowała, że w 2017 r. otrzymała 4 487 skarg na niewłaściwe postępowanie nowojorskich policjantów.To o pięć procent więcej niż rok wcześniej.

Najwięcej skarg złożono na Brooklynie (1400), następnie w Manhattan (1053), Bronksie (970). Najmniej pretensji do nowojorskich policjantów odnotowano na Staten Island (206).
Zgodnie z raportem, przyczyna wzrostu liczby skarg jest “nieokreślona”.
Największa liczba skarg – 186 – wynika z incydentów, do jakich miało dojść na obszarze 75. Posterunku Policji w Brooklynie. Ich najwyższy odsetek przypisano do 25. Posterunku Policji we Wschodnim Harlemie – 16 na 10 000 mieszkańców.

Najwyższy odsetek skarg w 2017 r. – 16 procent – dotyczył “oficera podejrzanego o popełnienie wykroczenia cywilnego lub przestępstwa w publicznym miejscu” – czytamy w raporcie CCRB.
55 procent wszystkich skarg, które agencja otrzymała w zeszłym roku dotyczyło potyczek z policjantami, podczas których nie dokonano aresztowania lub nie wystawiono wezwania do stawiennictwa w sądzie.

58 proc. zarzutów dotyczyło “nadużycia władzy” i “siły fizycznej”, co stanowi 74 procent wszystkich “zarzutów dotyczących kategorii przemocy”.

Osoby czarnoskóre stanowiły połowę domniemanych ofiar w sprawach zgłoszonych w ubiegłym roku, z czego 66% stanowili mężczyźni.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e