W 2017 r. władze stanowe skonfiskowały nielegalny tytoń o wartości 6,6 mln dolarów

Śledczy stanowi skonfiskowali w 2017 roku kontrabandę tytoniową na rekordową kwotę 6,6 miliona dolarów, poinformował gubernator Andrew Cuomo. W ubiegłym roku wartość przejętego tytoniu oszacowano na blisko 1 milion dolarów mniej.

Konfiskaty nielegalnego towaru są efektem wzmożonych działań związanych z walką z nielegalnym handlem tytoniem, które w 2014 r. zarządził gubernator Cuomo.

Detektywi aresztowali 85 oskarżonych przemytników papierosów i innych wyrobów tytoniowych w ciągu roku i przejęli ponad 47 000 kartonów nieopodatkowanych papierosów. Zajęli także 134.000 fałszywych znaków akcyzy i prawie 445.000 USD w gotówce.

“Ta nielegalna działalność nie tylko szkodzi firmom przestrzegającym prawa, ale także nakłada niepotrzebne obciążenia na podatników z powodu utraty dochodów stanu z podstawowych usług” – powiedział Cuomo.
W 2014 r. Cuomo nakazał Departamentowi ds. Podatków i Finansów utworzyć “Cigarette Strike Force”, aby zahamować przemyt tytoniu i jego sprzedaż.

Największe osiągnięcia grupy w 2017 roku, to przejęcie ponad 2.700 kartonów nieopodatkowanych papierosów ukrytych w samochodzie w garażu na Brooklynie, aresztowanie mieszkańca Staten Island, który miał w swoim samochodzie ponad 1.000 kartonów nielegalnych papierosów oraz rozbicie szajki zajmującej się przemytem papierosów w Bronksie, co doprowadziło do 21 aktów oskarżenia, zajęcia trzech domów i 10.000 kartonów nieopodatkowanych papierosów.

Wszystkie paczki papierosów sprzedawane w Nowym Jorku muszą mieć na dnie znaczek skarbowy stanu Nowy Jork potwierdzający, że zapłacono podatek akcyzowy.

Urzędnicy stanowi ogłosili na początku tego roku, że każdy sprzedawca, który został przyłapany na sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych, może stracić nie tylko swoją licencję na sprzedaż tytoniu, ale także możliwości sprzedaży alkoholu i losów loteryjnych.

W całym stanie Nowy Jork jest około 21.000 licencjonowanych sprzedawców wyrobów tytoniowych. Większość z nich sprzedaje także kupony loteryjne czy alkohole.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e