W 2014 r. Nowy Jork odwiedziła rekordowa liczba turystów – 56,4 mln osób

Miasto Nowy Jork cieszy się niesłabnącą popularnością i z roku na rok odwiedza je coraz więcej osób. Burmistrz Bill de Blasio i i Prezes NYC & Company, biura ds. marketingu i turystyki poinformowali dziś, że do Wielkiego Jabłka zawitało w ubiegłym roku 56,4 mln turystów.

W 2014 r. odwiedziło Nowy Jork o 2 miliony więcej osób, niż w roku 2013. Odnotowano także rekordowo wysokie dochody z turystyki. Dzięki przyjezdnym miasto zarobiło 61.3 mld dolarów.

Według szacunkowych danych, ponad 42 mln turystów to goście krajowi, a reszta przybysze z zagranicy, wśród nich najwięcej z Wielkiej Brytanii, Kanady, Brazylii, Francji, Chin, Australii i Niemiec.

„Nasza doskonała jakość życia, niski poziom przestępczości i ciągły dynamizm nadal przyciągają rekordową ilość turystów każdego roku” – powiedział burmistrz Bill de Blasio.

Turystyka jest bardzo ważną częścią gospodarki Nowego Jorku. W sektorach związanych z obsługą ruchu turystycznego pracuje aktualnie 359 tys. osób.

„Nowy Jork nadal jest inspiracją dla ludzi na całym świecie” – powiedział Fred Dixon, prezes i dyrektor generalny NYC & Company.
Goście odwiedzali miejsca takie jak Times Square, ale także i te mniej znane punkty na mapie miasta promowane w ramach programu Neighborhood x Neighborhood, które znajdują się w innych dzielnicach Wielkiego Jabłka.

Dwa lata temu, ówczesny burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg mówił, że miasto jest na dobrej drodze do osiągnięcia nowego rekordu – 55 mln. turystów w 2015 roku. Jak się okazało, miasto pobiło go już rok wcześniej.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e