Nowy Jork zniósł ustawę zakazującą tańców w większości barów i klubów w Nowym Jorku

Miasto Nowy Jork zniosło obowiązujące od niemal stu lat przepisy dotyczące kuriozalnego zakazu tańców w większości barów i klubów Big Apple.

Jednym pociągnięciem długopisu, burmistrz de Blasio zlikwidował tzw. “Cabaret Law”. W 1926 r. na mocy dekretu zostało zakazane uprawianie tańców w lokalach publicznych w Wielkim Jabłku. Zgodnie z obowiązującym dotąd prawem, nie można było tańczyć w miejscach, które nie posiadały specjalnej, kosztownej licencji na działalność taneczną.

W 1926 r. takich pozwoleń zostało wydanych dla mniej niż 100 spośród ponad 22 000 lokali w mieście. Powodem wprowadzenia przepisów miało być powszechne oburzenie z powodu międzyrasowych klubów w Harlemie, w których bawili się zarówno czarnoskórzy, jak i biali mieszkańcy Nowego Jorku. Bawiono się, tańczono i słuchano jazzu bez opamiętania.

Ówczesny burmistrz, James J. Walker zabronił tańców w lokalach, gdzie gra jakakolwiek muzyka. Jeśli właściciel klubu, restauracji, itp. chciał, by jego goście mogli potańczyć, musiał ubiegać się o specjalne pozwolenie w ramach przepisów zw. „Cabaret Law”. Jednym z warunków przyznania zezwolenia miało być to, by grający do tańca artyści odznaczali się „dobrym charakterem”, czego nie wykazywali rzecz jasna czarnoskórzy jazzmani z upodobaniami do używek i hulaszczego trybu życia.

Mimo nieustających próśb grup i skarg obywatelskich i wniosków właścicieli barów o zniesienie zakazu, żadna z administracji nie zdecydowała się tego zrobić. Aż do minionego poniedziałku, gdy burmistrz Bill de Blasio unieważnił te przepisy.
“Jest rok 2017. W Nowym Jorku nie powinno się grać przeciwko tańcowi” – powiedział de Blasio podpisując ustawę uchylającą ustawę.

“To, co dziś tu robimy, to właściwie dopasowanie do tego, co jest naszą najprawdziwszą tożsamością jako nowojorczyków. To zawsze było miejsce swobodnej ekspresji” – dodał de Blasio.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e