Ulice na cześć zamordowanych policjantów, Rafaela Ramosa i Wenjiana Liu

Nowy Jork ma zamiar uhonorować dwóch funkcjonariuszy NYPD zamordowanych 20 grudnia w Brooklynie, nazywając ich nazwiskami ulice w pobliżu domów, w których mieszkali.

Burmistrz Bill de Blasio i przewodnicząca Rady Miasta Nowy Jork – Melissa Mark-Viverito ogłosili, że stosowna uchwała w tej sprawie zostanie przegłosowana na drugiej styczniowej sesji.

Wnioskodawcami są członkowie rady: Mark Treyger, Rafael Mark i Levine Espinal.

W porozumieniu z rodziną Rafaela Ramosa, jego nazwiskiem zostanie nazwana Ridgewood Avenue, pomiędzy Shepherd Avenue i Highland Place na Brooklynie, natomiast za zgodą najbliższych Wenjiana Liu West 6th Street, pomiędzy Avenue S i Avenue T w Brooklynie.
„Pamięć o nich żyje w ich rodzinach i w rodzinie NYPD. A teraz będzie żyła na ulicach, w społecznościach, w których żyli ci dzielni ludzie i ich chronili. Jest to wyraz naszej dumy z każdego z tych ludzi i naszego smutku z powodu ich utratę” – powiedział Bill de Blasio.

„Nigdy nie zapomnimy ogromnej ofiary, jaką ponieśli detektywi: Rafael Ramos i Wenjian Liu w służbie dla naszego miasta. Ci odważni ludzie byli ojcami, braćmi, synami i byli oddani, by chronić każdego nowojorczyka, dla którego to miasto jest domem” – oświadczyła Mark-Viverito.
W sobotę 20 grudnia, 28 – letni Ismaaiyl Brinsley z Baltimore otworzył ogień w kierunku radiowozu, w którym siedzieli dwaj policjanci – Rafael Ramos i Wenjian Liu. Obaj zostali postrzeleni w głowę. Funkcjonariusze nie mieli szans by się bronić, nie zdążyli nawet sięgnąć po swoje pistolety. Sprawca zaatakował z zaskoczenia, po czym popełnił samobójstwo.
Funkcjonariusze zostali pośmiertnie awansowani do rangi detektywów.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e