Ugoda w sprawie 11 września. Ubezpieczyciele linii lotniczych American i United zapłacą 95 mln dolarów

Ubezpieczyciele pozwanych, w tym American Airlines i United Airlines zgodzili się zapłacić 95 milionów dolarów, na zaspokojenie roszczeń dotyczących uchybień w zakresie bezpieczeństwa, co spowodowało z 11 września 2001 r. przejęcie samolotów przez terrorystów.

Ugoda została opisana w dokumentach złożonych we wtorek w sądzie federalnym na Manhattanie. Deweloperzy nowych budynków World Trade Center zażądali 3,5 miliarda dolarów od firm związanych z lotnictwem po tym, jak porwane samoloty zniszczyły trzy drapacze chmur wśród pięciu wyburzonych budynków zniszczonych 11 września 2001 roku.

Adwokaci stwierdzili, że porozumienie podpisane w zeszłym tygodniu wynika z “szeroko zakrojonych negocjacji” prowadzonych przez prawników, “którzy pracowali sumiennie od miesięcy”. W porozumieniu ustalono również, że strony nie przyjmują żadnych ustępstw w odniesieniu do odpowiedzialności za ataki.

“Zatwierdzenie przez sąd porozumienia ugodowego doprowadzi do zakończenia tego trudnego, 13-letniego procesu sądowego na warunkach godziwych dla stron” – powiedzieli prawnicy.

Deweloper Larry Silverstein i World Trade Center Properties zainkasowali ponad 5 miliardów dolarów od innych pozwanych w procesach sądowych. Pieniądze pomogły w rekonstrukcji budynków na dolnym Manhattanie.
Rzecznik Silversteina powiedział, że firma “jest zadowolona, że w końcu udało się rozwiązać ten problem sporu dotyczącego 11 września”.

Wcześniejsze rozliczenia dotyczyły 135 milionów dolarów odszkodowania dla firmy świadczącej usługi finansowe, która straciła dwie trzecie swoich pracowników.

Rzecznik American Airlines, Matt Miller, powiedział, że firma z zadowoleniem osiągnęła porozumienie. „Nigdy nie zapomnimy tego strasznego dnia i jego trwałych skutków, w tym tragicznej straty 23 członków rodziny American Airlines” – powiedział Miller.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e