Trzy nowojorskie szpitale wśród najlepszych w kraju

Trzy nowojorskie szpitale znalazły się w dorocznym rankingu 20 najlepszych w Stanach Zjednoczonych U.S. News & World Report.

W 28. badaniu U.S. News & World Report porównano ponad 4.500 centrów medycznych w całym kraju, ich 25 specjalizacji, procedur i warunków. 20 najlepszych szpitali otrzymało wyróżnienie “Honor Roll”.
Po raz drugi Mayo Clinic Rochester, w Minnesocie zdobywa najwyższe miejsce na liście najlepszych amerykańskich (Best Hospitals Honor Roll list). Drugie miejsce zajęła Cleveland Clinic, a następnie Johns Hopkins Hospital i Massachusetts General Hospital.

Na 8. Pozycji uplasował się New York-Presbyterian Hospital. To szpital szkolący kadry medyczne. Jest jednym z największych w Nowym Jorku, z 2 381 łóżkami.
Mount Sinai Hospital znalazł się na miejscu 18. Szpital mieści się w Manhattanie. Liczy 1,175 łóżek, zatrudnia ponad 4500 lekarzy i 2500 pielęgniarek.

NYU Langone Medical zajmuje 19. miejsce. Ten szpital w obszarze metropolitalnym szkoli przyszłych lekarzy i pielęgniarki.

U.S. News & World Report sklasyfikował też najlepsze szpitale w dziedzinie kardiologii i chirurgii serca, gdzie Nowy Jork-Prezbiterian zdobył 3. miejsce; Memorial Sloan Kettering Cancer Cent w Nowym Jorku znalazł się na 2. Pozycji, a na szczycie uplasował się Hospital for Special Surgery in New York.
Szpitale na liście Best Hospitals Honor Roll są klasyfikowane w oparciu o przeżywalność i ponowne przyjęcia do szpitala, ilość pacjentów, doświadczenia pacjentów, ich bezpieczeństwo i jakość opieki.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e