Trwa sezon wzmożonych zachorowań na grypę

Trwa sezon wzmożonych zachorowań na grypę. Jak twierdzi departament zdrowia, choroba rozprzestrzenia się w stanie Nowy Jork.

Do tej pory w tym sezonie grypowym w Nowym Jorku odnotowano 1,820 potwierdzonych przypadków zachorowań w 54 okręgach, we wszystkich pięciu gminach miasta.
W związku z grypą w Empire State hospitalizowano 612 pacjentów.

Każdego roku w samym mieście Nowy Jorku z powodu sezonowej grypy i zapalenia płuc, które często może się rozwinąć jako komplikacje po nie wyleczonej grypie, umiera ponad 2000 nowojorczyków. umiera w zależności od miasta.

W ciągu ostatnich trzech w sezonie grypowym w stanie Nowy Jork odnotowano 19 przypadków zgonów dzieci. W tym roku nie odnotowano zgonów dzieci z powodu grypy.
Jak wynika z danych Departamentu Zdrowia, ogólnie rzecz biorąc w każdym sezonie grypowym w stanie Nowy Jork jest średnio 11 182 przypadków hospitalizacji związanych z grypą.

Okres grypowy trwa od października do maja i często osiąga szczyt w lutym. Mimo, że znajdujemy się w jego środku, a grypa jest już powszechna, nie jest za późno na zaszczepienie, apeluje departament zdrowia.
Urzędnicy ds. Zdrowia zalecają, by się zaszczepić. Jak twierdzą eksperci, szczepionka jest szczególnie ważna w przypadku osób podatnych na powikłania związane z grypą, w tym dzieci poniżej 2 roku życia, kobiety w ciąży, osoby dorosłe w wieku 65 lat i starsze oraz osoby z takimi chorobami, jak astma i choroby serca.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e