Trump: Użyję siły pióra, by dać wielu ludziom wspaniałą opiekę medyczną

Prezydent Donald Trump kontynuuje swoje wysiłki w kwestii reformy ochrony zdrowia. We wtorek napisał na Twitterze, że skoro Kongresowi nie udało się uchylić i zastąpić Obamacare, on użyje “siły pióra”, by dać Amerykanom “wspaniałą opiekę medyczną”.

Trump napisał, że użyje dekretu prezydenckiego – narzędzia często używanego swojego poprzednika, Baracka Obamę, by uzyskać zmiany w krajowym systemie opieki zdrowotnej.

„Skoro Kongres nie może działać razem w sprawie opieki zdrowotnej, użyję siły pióra, by dać wielu ludziom wspaniałą opiekę medyczną – SZYBKO”
– napisał prezydent Trump.

Zgodnie z informacjami starszego urzędnika administracyjnego, na którego powołuje się w weekendowym wydaniu The Wall Street Journal, oczekuje się, że Trump podpisze dekret w tym tygodniu, by rozpocząć zniesienie zasad ubezpieczenia zdrowotnego ustalonych w ustawie Affordable Care Act.

Dekret ma rozszerzyć opcje dla Amerykanów kupujących ubezpieczenie na własną rękę lub dla tych, którzy pracują w małych firmach. Według publikacji, będzie zawierać instrukcje dla agencji, aby złagodzić przepisy w nadziei na obniżenie składek.

Zgodnie z zastrzegającym sobie anonimowość urzędnikiem, Trump ma nakazać departamentom: pracy, zdrowia i usług ludzkich oraz Skarbowi Państwa (Labor, Health, Human Services i Treasury), by umożliwiły ludziom nabycie ubezpieczenia za pośrednictwem “połączonych planów zdrowotnych”, które przypominałyby plany zdrowotne w przypadku dużych pracodawców.
Przepis ten nadal podlegałby ograniczeniom ACA, takim jak zakaz dożywotnich limitów.

Oczekuje się, że Trump będzie również żądał zaniechania przepisów ograniczających “krótkoterminowe ubezpieczenie medyczne”, zamiast tego pozwolić ludziom na zakup tanich planów na okres do jednego roku, co oznacza odstąpienie od zakazu administracji Obamy na zakup planów dłuższych niż 90 dni.

Oczekuje się, że rozporządzenie prezydenta Trumpa będzie zawierać dyrektywę dla agencji dotyczącą powiększenia zwrotów kosztów leczenia, by umożliwić pracownikom skorzystanie z kwoty przed opodatkowaniem na pokrycie kosztów leczenia.

Ponadto, nowe przepisy najprawdopodobniej zezwolą na zakup polisy ubezpieczenia zdrowotnego poza granicami stanu zamieszkania, co próbował przeforsować senator Rand Paul z Kentucky.

Prezydent obiecał dekret po tym, jak Senatorzy w Kongresie nie poddali pod głosowanie wniosku senatora Lindsey’a Grahama z Karoliny Południowej i Billa Cassidy z Luizjany, co zakończyło republikańskie działania zmierzające do obalenia Obamacare.

W miniony piątek, Trump zarzadził nowe przepisy, by pracodawcy mogli zrezygnować z zapisów Obamacare, zobowiązujących pracodawców do zapewnienia pracownikom płci żeńskiej pokrycia kosztów regulacji urodzeń.

Nowa przepisy mówią, że pracodawcy z religijnymi lub moralnymi skrupułami mogą pokrywać pewne metody kontroli urodzeń, ale nie inne. Reguła obowiązująca w Stanach Zjednoczonych dotyczyła wszystkich metod FDA, w tym pigułek antykoncepcyjnych i kontrowersyjnej antykoncepcji postkoitalnej.

Trump zgodził się z Poulem, że sprzedaż ubezpieczenia w różnych stanach może doprowadzić do wzrostu konkurencji i pozwali na obniżenie kosztów składek. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że nie ma takiej gwaranci, ponieważ koszty mogą się różnić w zależności od potrzeb geograficznych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e