Trump słabszym przywódcą niż Obama?

Amerykańscy wyborcy nie są zbyt optymistyczni jeśli chodzi o relacje prezydenta Donalda Trumpa z większością światowych przywódców. Połowa z nich uważa, że postrzegają go oni za słabszego lidera niż jego poprzednik.

Jak wynika z ankiety internetowej Rasmussen Reports, 50 procent prawdopodobnych wyborców twierdzi, że większość światowych przywódców postrzega prezydenta Donalda Trumpa jako słabszego przywódcę od byłego prezydenta Baracka Obamy, podczas gdy 37 procent jest zdania, że jest on silniejszy od Obamy w oczach większości międzynarodowych liderów.

Sześć procent uznało, że światowi przywódcy tak samo postrzegają obu prezydentów, a 7 procent nie ma na ten temat zdania.

Wśród niezależnych wyborców, 35 procent sądzi, że większość międzynarodowych przywódców postrzega Trumpa jako silniejszego, a 49 procent twierdzi, że uważają go za słabszego.
Jak można się było spodziewać, jeśli chodzi o podział polityczny, 66% Republikanów jest zdania, że większość światowych przywódców postawiło na Trumpa jako bardziej wpływowego od Obamy, w przeciwieństwie do 76% Demokratów.

Biorąc pod uwagę wiek ankietowanych, 30% osób poniżej 40 roku życia odpowiedziało, że światowi przywódcy postrzegają Trumpa jako silniejszego od Obamy, a 55% jako słabszego. Z kolei wśród 65-latków i starszych 49% badanych jest zdania, że prezydent Trump uważany jest przez międzynarodowych przywódców jako silniejszy lider niż jego poprzednik. 39% twierdzi, że to słabszy zwierzchnik władzy.

Spośród wszystkich wyborców, 37 procent ma przeświadczenie, że kontakty Trumpa z większością światowych liderów, z którymi spotkał się za granicą jak dotąd, były dobre lub doskonałe, w tym zaledwie 18 procent daje mu doskonałe oceny. 40 procent wysunęło wnioski, że prezydent ma słabe relacje z międzynarodowymi przywódcami, z którymi miał kontakty.

W badaniu uczestniczyło 1000 potencjalnych wyborców. Zostało ono przeprowadzone w dniach 13-14 listopada 2017 r. przez Rasmussen Reports. Margines błędu wynosi +/- 3 punkty procentowe przy poziomie zaufania 95%.

W codziennym badaniu poparcia opublikowanym przez Rasmussena w środę, prezydent Donald Trump otrzymał 41 procent pozytywnych ocen od amerykańskich potencjalnych wyborców. 57 procent wyraziło wobec niego dezaprobatę.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e