Trump odrzuca „dofinansowanie” firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne

Zaledwie dzień po tym, jak prezydent Donald Trump mówił, że osobiście zachęcał obie partie do negocjacji, odrzucił on zawarte w środę dwustronne porozumienie dotyczące opieki zdrowotnej.

Senatorzy Lamar Alexander (R-Tenn) i Patty Murray (D-Wash), spędzili wiele tygodni pracując nad projektem, który miał na celu stabilizację rynków ubezpieczeniowych w ramach Obamacare, gwarantując podział kosztów zniżek (CSR), które ostatnio prezydent Trump wstrzymał.

W zamian za współpracę z Republikanami, Demokraci zgodziliby się na niewielkie działania mające na celu złagodzenie przepisów w ramach Obamacare i pozwolić ubezpieczycielom sprzedawać mniej kompleksowe plany większej liczbie klientów.

W środę, Donald Trump podziękował Alexander i Murray za ich wysiłki, ale powiedział, że “nigdy nie może wspierać dofinansowania [towarzystw ubezpieczeniowych]”.

To wprowadzająca w zakłopotanie zmiana od wtorku, kiedy Trump, krytykując płatności w ramach CSR, chwalił powstające porozumienie jako “krótkoterminową umowę”, która mogłaby uspokoić rynki ubezpieczeniowe, dopóki Republikanie nie przegłosują później ustawy zastępującej w pełni Obamacare.

Trump powiedział wówczas, że rozwiązanie to będzie trwać około roku lub dwóch lat, dodając, że sam był “zaangażowany” w rozmowy.

“Prezydent zadzwonił do mnie 10 dni temu i poprosił mnie o współpracę z senator Murray, aby to zrobić” – powiedział dziś rano dziennikarzom Alexander. „Zadzwonił do mnie w ostatnią sobotę i o tym rozmawialiśmy, zadzwonił do mnie też dziś rano” – dodał.

Niespodziewany opis Trumpa dotyczący wysiłku Alexander-Murray jako dofinansowanie ubezpieczycieli, była szczególnym ciosem, ponieważ wyraźnym celem negocjacji była od początku aprobata płatności z tytułu CSR. Trump wycofał się z nich wcześniej w tym miesiącu, powołując się na obawy prawne: w toczącym się procesie sądowym Republikanów Izby Reprezentantów twierdzą, że zostało to niewłaściwie sporządzone w ramach Obamacare.

Alexander miał w środę nadzieję, że prezydent ostatecznie poprze jego wysiłki, twierdząc, że zgodzili się, że ustawodawstwo obejmie przepisy uniemożliwiające ubezpieczycielom korzystania z pieniędzy CSR w celu zwiększenia zysków zamiast obniżenia składek.

Murray powiedziała również, że planuje kontynuować współpracę z Alexandrem, aby znaleźć współfinansujących projekt ustawy.

Ale przywódca mniejszości Senator Chuck Schumer (D-N.Y), który od dawna popierał dwustronne negocjacje, zaatakował Trumpa za wysyłanie mieszanych sygnałów i oskarżył Biały Dom o cofanie się, by złagodzić “twarde prawo”.

Schumer powiązał to z szerszym spektrum niespójności, mówiąc, że Trump przewidywał chęć zawarcia porozumienia z Demokratami, aby chronić młodych nieudokumentowanych imigrantów, czy Dreamersów tylko po to, aby później wycofać się z bardziej surowych wymagań.

“On wykazuje skłonności do zmiany zdania sprawa po sprawie, co wskazuje na straszliwy brak umiejętności przewodzenia” – powiedział Schumer na konferencji prasowej. “Teraz powiedział, że to przyniosłoby korzyść firmom ubezpieczeniowym. Powinien on przeczytać ten projekt, zanim zacznie tweetować.”

W notatce krążącej w środę w biurach republikańskich senatorów zawarto ostrzeżenie o “chaosie bez podziału kosztów”, cytując Biuro Budżetowe Kongresu, które szacuje, że brak aprobaty płatności przyczyniłoby się do podniesienia składek, pozostawiłoby miliony bez ubezpieczenia, a także zwiększyłoby deficyt federalny.

W większości stanów ubezpieczyciele już znacznie zwiększyli składki za 2018 r., biorąc pod uwagę wyraźne przypuszczenia, że Donald Trump, który od dawna groził wstrzymaniem wydatków na CSR, zrobi to.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e