Tłumy na pokazach lotniczych na Jones Beach

To było wyjątkowe dwudniowe widowisko. Bethpage Jones Beach Air Show przyciągnął tysiące nowojorczyków. Impreza ta wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych w ramach Memorial Day Weekend. W tym roku odbyła się już po raz 11.

Sympatycy podniebnych maszyn z zapartym tchem oglądali wyczyny potęgi lotnictwa wojskowego na cześć bohaterów Ameryki. Ku uciesze tłumu, po rocznej przerwie na nowojorskim niebie pojawili się Blue Angels – światowej sławy zespół akrobacyjny Marynarki Stanów Zjednoczonych. I to oni zdecydowanie skradli serca publiczności.

Ewolucje lotnicze, jakie zaprezentowali na swoich samolotach nadźwiękowych F/A-18 Hornet wywoływały wielkie emocje. Wprawdzie priorytetem tych ryzykantów o jakże subtelnej nazwie – Niebieskie Anioły podczas wykonywanych przez nich pokazów jest bezpieczeństwo, ale ci którzy byli swiadkami ich spektakularnego show z pewnoścą przyznają, że to co robią przekracza jego granicę. Działają z taką samą precyzją jak ich maszyny. Chwila nieuwagi, malutki błąd może ich wiele kosztować. Widok lecących obok siebie maszyn w odległości zaledwie pół metra od siebie sprawia wrażenie, że za chwilę może dojść do jakiegoś tragicznego w skutkach zdarzenia. W okresie 60 lat istnienia zespołu zginąło ponad 20 Błękitnych Aniołów, w tym kilku na oczach widzów. Show, które pokazali podczas tegorocznej imprezy zostanie w pamięci widzów na pewno na bardzo długo.

Oprócz Niebieskich Aniołów swoje umiejętności zaprezentali także: zespoły spadochroniarzy US Army Golden Knights i US NAVY “The Leap Frogs” oraz piloci Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC) na samolotach transportowych pionowego startu i lądowania V-22 Osprey , a także z 106th Rescue Wing SAR Demo – jednostki New York Air National Guard, stacjonującej przy Francis S. Gabreski Air National Guard Base, Westhampton Beach, New York.

Podniebne akrobacje i loty zbiorowe wykonywali , oprócz wojskowych także i cywilni piloci. Na szczególną uwagę zasługuje Sean D. Tucker na dwupłatowcu Oracle Challenger III. 62 – letni pilot zachwyca miliony widzów co roku na pokazach lotniczych na całym świecie. Aż nie chce się wierzyć, że kiedyś bał się latać.
EJ
Zdjęcia: Ewa Jaczynski

AS1

Air Show1

Air Show2

Air Show3

Air Show4

Air Show5

Air Show6

Air Show7

Air Show8

Air Show9

Air Show10

Air Show11

Air Show12

Air Show13

Air Show14

Air Show15

Air Show16

Air Show17

Air Show18

Air Show19

Air Show20

Air Show21

Air Show22

Air Show23

Air Show24

Air Show25

Air Show26

Air Show27

Air Show28

Air Show29

Air Show30

Air Show

Air Show a

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e