T-Mobile i Sprint osiągnęły porozumienie w kwestii połączenia firm

T-Mobile i Sprint potwierdziły w niedzielę, że osiągnęły porozumienie dotyczące połączenia firm. Ich fuzja zmniejszy do trzech liczbę głównych graczy na rynku telekomunikacyjnym w USA.

Trzecia i czwarta co do wielkości firma w kraju rozważały połączenie od lat. W 2014 r. nie udało się tego zrobić z powodu oporu ze strony administracji byłego prezydenta Baracka Obamy.

Połączona firma, nazywałaby się T-Mobile i obsługiwałaby około 127 milionów klientów. Zbliżyłaby się rozmiarem do gigantów w branży – Verizon i AT & T. Konsumenci martwią się, że mniej zatłoczone pole telekomunikacyjne może spowodować wzrost cen, a związki zawodowe obawiają się utraty miejsc pracy.

Firmy podkreśliły, że po połączeniu planują zatrudnić więcej pracowników, szczególnie na obszarach wiejskich. Zaznaczyły również, że umowa pomoże przyspieszyć rozwój szybszych sieci bezprzewodowych 5G i zagwarantowały, że USA nie oddadzą Chinom przywództwa nad technologią.
Połączenie pozwoli im lepiej konkurować nie tylko z AT & T i Verizon, ale także z Comcast i innymi firmami, ponieważ branża bezprzewodowa, szerokopasmowa i wideo łączą się.

T-Mobile i Sprint stwierdziły, że spodziewają się zamknięcia transakcji w pierwszej połowie 2019 r. Fuzja przyniosłaby około 6 mld USD oszczędności rocznie.

Umowa będzie musiała zostać zweryfikowana przez Departament Sprawiedliwości i Federalną Komisję Łączności (Federal Communications Commission, FCC).
Połączona firma planuje zainwestować do 40 miliardów dolarów w swoją sieć w ciągu pierwszych trzech lat, co zdaniem kierownictwa doprowadzi do zatrudnienia większej liczby pracowników i lepszej obsługi klientów.

Sprint ma dużo długów i opublikował informacje o rocznych stratach. Firma obniżyła koszty i stała się bardziej atrakcyjna dla klientów, ale nie zainwestowała wystarczająco dużo w swoją sieć i nie ma odpowiednich uprawnień do emisji fal radiowych dla wysokiej jakości usług na obszarach wiejskich.

W międzyczasie T-Mobile od lat pracuje nad zwiększeniem liczby klientów. Po tym, jak rząd sprzeciwił się próbie kupna firmy przez AT & T w 2011 roku, T-Mobile stał na czele wielu zmian przyjaznych dla konsumenta, takich jak zerwanie dwuletnich kontraktów i przywrócenie nieograniczonych planów transmisji danych.

Konsumenci płacą mniej za usługi telefonii komórkowej dzięki wpływowi T-Mobile na branżę i wynikające z niej wojny cenowe.

Verizon i AT & T poszerzają swoją działalność w zakresie treści wideo, a firmy kablowe przenoszą się do sieci bezprzewodowych. Pozwala to jednej firmie na łączenie domowego i bezprzewodowego Internetu i wykorzystywanie treści do wspierania firm telekomunikacyjnych.

Comcast – gigant kablowy, oferuje klientom usługi bezprzewodowe, odsprzedając dostęp do sieci Verizonowi. Podobnie jak w przypadku innej dominującej spółki w branży kablowej – Charterowi.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e