Szefowa największego systemu szkolnego w kraju ustępuje ze swojego stanowiska

Kanclerz Departamentu Edukacji w Nowym Jorku Carmen Fariña planuje ogłosiła, że odchodzi z miejskiego Departamentu Edukacji.

74-letnia Fariña opuszcza stanowisko po czterech latach nadzorowania systemem szkolnym w Nowym Jorku, który kształci ponad milion uczniów rocznie.

Jej odejście nie jest zaskoczeniem dla Ratusza. Fariña planowała wycofać się w 2013 roku, przejść na emeryturę i przenieść się na Florydę, ale do objęcia stanowiska nakłonił ją nowo wybrany burmistrz.
Władze miejskie poinformowały, że urząd burmistrza już prowadzi poszukiwania zastępcy Fariñy.
Podczas kadencji Fariñy szkoły miejskie odnotowały poprawę wyników z testów i wskaźniki ukończenia szkół. Pomogła też w realizacji inicjatywy burmistrza de Blasio Pre-K for All, która zapewnia bezpłatne przedszkole dla wszystkich czterolatków mieszkających w mieście.
Kierowała również ambitnym, trzyletnim planem pomocy dla niektórych najbardziej zagrożonych zamknięciem szkół w mieście, znanym jako program Odnowy Szkół. Podczas gdy niektóre z 94 szkół wykazywały postęp, kilka innych zostało zamkniętych lub połączonych.

Fariña wcześniej pełniła funkcję zastępcy kanclerza w administracji ówczesnego burmistrza Michaela Bloomberga. Była także nauczycielką w P.S. 29 w Cobble Hill w Brooklynie i dyrektor w osiągającej wysokie wyniki P.S. 6 na Upper East Side.

Pracowała z de Blasio już w 2001 roku, kiedy burmistrz był członkiem rady miejskiej Brooklynu w Dystrykcie 15. Była także jego nieformalnym doradcą politycznym, gdy po raz pierwszy ubiegał się o stanowisko burmistrza Nowego Jorku w 2013 roku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e