Synoptycy przewidują w rejonie Tri – State burzę śnieżną

Synoptycy prognozują w rejonie Tri – State potężna burzę śnieżną, tzw. „bombogenezę”. W mieście może spaść do 6 cali białego puchu.

Zgodnie z National Weather Service, w najbliższym czasie w Nowym Jorku znajdziemy się pod wpływem „bombogenezy” – obszaru niskiego ciśnienia, które spada o co najmniej 24 milibary w ciągu 24 godzin. To termin używany do opisania wybuchowego szybkiego rozwoju niżu, któremu często towarzyszą śnieżyce i potężne wichury. Bombogeneza to zjawisko specyficzne na terenie USA i występuje wtedy, gdy dochodzi do kolizji ciepłych i zimnych mas powietrza.

W środę, National Weather Service wydało ostrzeżenie o burzy śnieżnej dla Nowego Jorku, hrabstwa Nassau i części Connecticut po Long Island i Jersey Shore.

Śnieg ma padać w Wielkim Jabłku w czwartek od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia. Synoptycy przewidują od 3 do 6 cali śniegu w pięciu gminach miasta.

W hrabstwie Nassau, południowo-zachodnim Connecticut i południowym okręgu Westchester, meteorolodzy przewidują od 6 do 9 cali śniegu. W niektórych obszarach mogą być jeszcze większe opady. Burzy śnieżnej będzie towarzyszyć silny wiatr w porywach 45-50 mil na godzinę.

W czwartek, termometry będą wskazywać 29 stopni F, w piątek temperatura spadnie w ciągu dnia do 17.
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio podjął decyzję o zamknięciu w czwartek wszystkich szkół publicznych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e