Światowa premiera „Katharsis (A Small Victory)”

Nowa płyta (mini album) Teatru Tworzenia Jarosława Pijarowskiego z czołówką polskich multiinstrumentalistów na stałe współpracujących z artystą (Józef Skrzek, Marcin Jahr, Waldemar Knade, Jakub Marszałek) oraz wspaniałego duetu Anny i Arkadiusza Szafrańców grających na szklanej harfie.

Po genialnym i entuzjastycznie przyjętym albumie „The dream Off Penderecki”, na światowym rynku muzycznym pojawi się kolejna unikatowa pozycja Teatru Tworzenia – „Katharsis (A Small Victory)”.
Płyta jest osobistym komentarzem twórcy do czasów współczesnych i zapowiedzią dużej produkcji artystów. Pijarowski wraz z wybitnymi multiinstrumentalistami wysublimowanym dźwiękiem opowiada o walce z depresją ukrytą w głębinach ludzkiego jestestwa, brakiem wiary w człowieka, zatraceniem historii; ujednoliceniem i spłyceniem rzeczywistości…

W materiale dźwiękowym po raz pierwszy wykorzystany został zapis z przestrzeni międzywymiarowej, spoza tu i teraz, na poły abstrakcyjny przekaz; zarejestrowany i udźwiękowiony w stacji transkomunikacyjnej „Pomost” przez Pijarowskiego oraz wybitnego jasnowidza Marka Szwedowskiego.
(poniżej krótka wypowiedź dotycząca albumu)
– Czy można dźwiękiem „Katharsis (A Small Victory)” dotknąć duszy człowieka?

Pomimo informacji zawartej na płycie, o tym, że ani wydawca, ani muzycy nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany percepcyjne u odbiorców, moja odpowiedź brzmi TAK.
– Czy można dostrzec ponadczasową jakość „Katharsis (A Small Victory)” w zalewie wszechobecnej plastikowej papki medialnej?

Jakością tej produkcji jest jej finezja wykorzystania żywych dźwięków, genialny poziom współpracy realnych muzyków (nie maszyn pozbawionych empatii).
– Czy można liczyć na sukces medialny?
Oczywiście. Żadna komercyjna stacja radiowa nie zagra utworów o długości około 8 minut. Nie będzie spotów reklamowych w telewizji publicznej łączonych z promocją środków farmakologicznych na zatrzymanie bądź aktywowanie ludzkiego życia. Nie będzie „ścianek” na których fotoreporterzy i dziennikarze dokonują bieżących egzekucji zmodyfikowanego materiału genetycznego. Nie będzie krwi i spermy.

– Co zatem będzie?
Nowa rzeczywistość. Po prostu. Dla wszystkich kochających przekaz Norwida, Kantora, Philipa Glassa, Quentina Tarantino, Larsa von Triera, i wielu, wielu innych… Co będzie? Łaknienie bądź też jego brak…
Podpisano: Zradeasz Akker i Jarosław Pijarowski

O twórcach: są notowani …

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e