Świąteczny Biały Dom

Co roku w grudniu Biały Dom wygląda szczególnie pięknie, zdobią go bowiem świąteczne dekoracje. Po raz pierwszy o jego wystrój zadbała Pierwsza Dama USA Melania Trump.

Pierwsza Rodzina będzie celebrować swoje pierwsze Święta Bożego Narodzenia w Białym Domu robiąc ukłon w stronę tradycji. Dekoracja świąteczne została zaprojektowany przez pierwszą damę tak, by złożyć szacunek 200 – letnim tradycjom świątecznym w Białym Domu. Grupa wolontariuszy z całego kraju pod okiem Melanii Trump pracowała pilnie, by przygotować Biały Dom na święta. W jego dekorowaniu pomagały też dzieci amerykańskich żołnierzy.

Biały Dom udekorowano m.in.: 53 świerkami, na których zawieszono ponad 12 000 ozdób, 18 000 stóp lampek choinkowych. Jest 71 wieńców, girlandy, 350-funtowy Biały Dom z piernika, a we Wschodnim Skrzydle umieszczono drewnianą szopkę bożonarodzeniową.

We Wschodnim Skrzydle, w hołdzie dla służących krajowi i członków ich rodzin stoi drzewo Gold Star Family, które zostało ozdobione złotymi gwiazdami i patriotyczną wstążką. Odwiedzający są zachęcani do pisania na dostępnych tam tabletach wiadomości do swoich bliskich, którzy są na służbie w kraju lub żołnierzy poza jego granicami.

Po przejściu przez wschodnią kolumnadę, goście, którzy odwiedzą Biały Dom udadzą się do China Room, w którym uhonorowano świąteczne tradycje wspólnego biesiadowania i gościnności. Stół stojący w pokoju jest zastawiony do rodzinnej świątecznej kolacji. Położono na nim porcelanę z czasów prezydenta Ronalda Reagana.
W bibliotece znajduje się książka Charlesa Dickensa “A Christmas Carol”, edycja z 1866 roku czytana w okresie świątecznym przez prezydenta Franklina D. Roosevelta, co ma przypominać o tradycji czytania swoim bliskim bożonarodzeniowych opowieści.

Na piętrze Białego Domu, w Grand Foyer i Cross Hall jest pierwsza tematyczna dekoracja świąteczna z 1961 roku z motywem „Dziadka do orzechów”.

W Zielonym Pokoju uhonorowano rzemiosło, dekoracje z papieru i wzornictwo klasyczne.

W Pokoju Błękitnym stoi oficjalna choinka bożonarodzeniowa, ozdobiona m.in. szklanymi ornamentami przedstawiającymi pieczęci każdego stanu i terytorium USA.

W Czerwonym Pokoju znajdują się pyszne świąteczne przysmaki, jest ozdobiony cukierkami miętowymi i innymi słodyczami i ciasteczkami.
W State Dining stanął tradycyjny dom z piernika, który przedstawia południową fasadę Białego Domu i świąteczne wieńce autorstwa Melanii Trump.

“Prezydent, Barron i ja jesteśmy bardzo podekscytowani naszymi pierwszymi świętami Bożego Narodzenia w Białym Domu” – powiedziała Melania Trump. “Podobnie jak w przypadku wielu rodzin w całym kraju, tradycje świąteczne są dla nas bardzo ważne. Mam nadzieję, że odwiedzając w tym roku Biały Dom, zwiedzający poczują się jak w domu na świętach. W imieniu mojego męża i Barrona chcę życzyć wszystkim Wesołych Świąt i radosnego okresu świątecznego”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e