Sukces polskiej artystki w Wielkiej Brytanii

 

Polska artystka – Kari – producentka i autorka tekstów w błyskawicznym tempie zdobywa popularność na antenie brytyjskiej rozgłośni BBC, której znani dziennikarze uznali ją za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej.

Kilkanaście dni temu Kari zadebiutowała na antenie brytyjskiej rozgłośni BBC utworem „The One”, pochodzącym z jej drugiego albumu pt. “Wounds And Bruises”. Piosenka była prezentowana w autorskich audycjach takich znanych dziennikarzy BBC Radio 1 jak Fearne Cotton, Greg James, Dev, Scott Mills, Huw Stephens, Gemma Cairney, oraz Jen i Ally. Polska wokalistka pojawiła się tam w ramach inicjatywy “BBC Introducing”, która została zapoczątkowana w 2007 w celu odkrywania nowych talentów. Do tej pory dzięki “BBC Introducing” zosyali wylansowani m.in. The Ting Tings, Florence And The Machine, oraz Marina And The Diamonds.

Pojawienie się Kari zostało szeroko skomentowane na antenie radia, a jej dziennikarze nie kryli zachwytu polską artystką:
– “Kari jest bardzo utalentowaną, wyróżniającą się kompozytorką i wokalistką. Jej muzyka umyka granicom i gatunkom. Z pewnością jest skazana na międzynarodowy sukces.” – powiedział Alan Raw.
– „Kari jest wspaniała, robi wielkie wrażenie, brzmi wyśmienicie. To prawdziwy muzyk” – podkreślił Greg James.
– “Słucham tego utworu coraz częściej, myślę że będzie to wielki przebój” – stwierdziła Gemma Cairney.
„Absolutnie olśniewająca” – wyznała z kolei Adele Roberts

Poza tym Kari 15 marca udzieliła wywiadu Alanowi Rawowi w jego audycji na antenie BBC Radio Leeds w audycji „BBC Introducing In West Yorkshire”. Prowadzący zaprezentował utwory „I Am Your Echo” oraz „Midway To The Light” z najnowszej płyty polskiej piosenkarki.

Przygoda Kari ze stacją BBC miała swój początek w czerwcu 2013 roku, kiedy to wokalistka wystąpiła na żywo w ramach programu „BBC Introducing”. To wlaśnie wtedy dziennikarz – Alan Raw – znany z odkrywania nowych zespołów, zauważyl talent polskiej artystki.

Posłuchaj piosenki „The One”:

Kari (właść. Kari Amirian) jest polską artystką, producentką, kompozytorką oraz autorką tekstów. Została uznana przez dziennikarzy jako objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty „Daddy Says I’m Special”, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem „Wounds and Bruises”.

Nowe wydawnictwo pokazuje wyraźne zmiany w stylistyce, w której do tej pory poruszała się wokalistka. “Wounds And Bruises” to album surowych i jaskrawych kontrastów: pomiędzy energetycznym rytmem, subtelną melodią, sferą ducha a rzeczywistością, między potęgą a kruchością, odwagą a spokojem. Charyzmatyczny wokal Kari miesza się  z szeroką gamą dźwięków, od tribalowych beatów, po elektro i brzmienia lat 80.

Na płytę składa się 9 szczerych opowieści dotyczących poszukiwania prawdy o sobie, dramatycznych zmian w życiu, zranienia i odnajdowania siebie na nowo. Teksty są odważne i mistyczne, ale zaśpiewane z wielką charyzmą i mocą. Album został wyprodukowany przez Kari i Jona Headley’a w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok, poszukując nowych inspiracji.

Kari zdobyła główną nagrodę magazynu „HIRO 2012” oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Artystka na swoim koncie ma już także wyróżnienia za najnowsze wydawnictwo „Wounds and Bruises”. Płyta zwyciężyła w plebiscycie Prześwietlamy 2013, portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Brand New Awards 2013, :Gazety Wyborczej” oarz „Tygodnika Powszechnego”, T-mobile.music.pl i cgm.pl. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Heineken Open’er Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival, i wielu innych.

Zobacz teledysk do piosenki „Hurry Up”:

 
Opracował: Wojciech Maślanka
Zdjęcie: Materiały promocyjne (Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek)

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e