Styczniowa śnieżyca przyniosła największe opady w historii Nowego Jorku

Styczniowa burza śnieżna przyniosła największe opady białego puchu w historii miasta. Spadło wtedy 27,5 cala śniegu.

Zgodnie z informacją podaną w czwartek przez National Oceanic and Atmospheric Administration, wprawdzie początkowo poinformowano, że suma opadów wyniosła 26,8 cala, skorygowano ją jednak po błędnej wiadomości przekazanej z Central Park Conservancy do biura prognoz pogody w Upton, NY. Ostateczna suma opadów w dniach 22 – 23 stycznia wyniosła więc 27,5 cala śniegu.

Poprzedni rekord opadów śniegu odnotowano 10 lat temu,12 lutego 2006 r. Spadło wtedy 26.9 cala.

Złe warunki atmosferyczne były powodem podjęcia decyzji przez gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo o zakazie podróżowania na terenie stanu. Według analizy przeprowadzonej przez Global Gateway Alliance na miejscowych lotniskach odnotowano prawie 6000 odwołanych lub opóźnionych lotów.

Podczas gdy styczniowa śnieżyca była największa, z jaką kiedykolwiek zmagali się nowojorczycy, to ogólnie tegoroczna zima była drugą najcieplejszą w historii miasta. Zarejestrowany, poinformował National Weather Service.

Według National Oceanic Atmospheric Administration, ubiegłotygodniowa burza śnieżna była jedną z największych w historii USA. Pochłonęła 37 ofiar.
Śnieżyca, której nadano nazwę Jonas była czwartą najpotężniejszą burza śnieżną, jaka dała się we znaki mieszkańcom północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych od ponad 60 lat.

Objęła ona swoim zasięgiem 26 stanów, ponad 430 tysięcy mil kwadratowych i miała wpływ na blisko 103 miliony ludzi. Prędkość wiatru podczas śnieżycy najwyższa była na wybrzeżu New Jersey, dochodziła do 100 mil na godzinę.
Bilans ofiar śmiertelnych śnieżycy wynosi 37 osób. Większość z nich to ofiary wypadków samochodowych. Część osób, w tym 3 w Nowym Jorku (jedna na Staten Island i dwie w Queensie) zmarło także w wyniku ataku serca podczas odśnieżania.
Dotąd największa śnieżyca, nazwana “burzą śnieżną stulecia” nawiedziła USA w marcu 1993 roku. Sparaliżowała wschodzie wybrzeże kraju. Na niektórych obszarach spadły nawet 4 stopy śniegu.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e