StreetEasy: Ponad 264,000 osób przeprowadziło się do Nowego Jorku w zeszłym roku

Ponad 264,000 ludzi, czyli około 3 procent mieszkańców miasta przeniosło się w zeszłym roku do Nowego Jorku, wynika z raportu portalu StreetEasy. Najczęściej są to osoby z Kalifornii.

35% z 264,000 osób, które zdecydowały sie zamieszkać w Big Apple, przeniosło się z zagranicy, a pozostałe 65%, czyli 171 000 przybyło z innego miejsca w Stanach Zjednoczonych.
Prawie dwie trzecie osób przeprowadzających się do Nowego Jorku to młodzi ludzie w wieku od 18 do 34 lat, tylko 20 procent osób w wieku od 35 do 59 lat. Niewiele, bo nie więcej niż 6 procent osób , które mają ponad 60 lat, przenosi się do Nowego Jorku po przejściu na emeryturę.

Mimo że w Manhattanie są najwyższe w mieście czynsze i ceny domów, nadal jest to najbardziej atrakcyjne miejsce dla przybyszów. Prawie 7 procent mieszkańców Manhattanu mieszkało gdzieś indziej jeszcze rok temu. Manhattan przyciąga dwa razy więcej migrantów krajowych niż Brooklyn i Queens i ponad trzy razy więcej niż Bronx i Staten Island.

Największy udział nowych mieszkańców – 9 procent – pochodzi z Kalifornii, w szczególności z powiatów Los Angeles i San Francisco. Ponad połowa z nich pochodzi z Południowej Kalifornii, w tym z Los Angeles, San Diego i Orange, a jedna trzecia z Bay Area, w tym z San Francisco, San Mateo, Alameda i Santa Clara. Podczas gdy więcej osób z Los Angeles niż San Francisco przenosi się do Nowego Jorku, Brooklyn przyciąga więcej byłych mieszkańców San Francisco niż Los Angeles.

Ogólnie rzecz biorąc, więcej osób wyjeżdża z Nowego Jorku do Kalifornii, niż się do niego przenosi. Jednak ci, którzy decydują się zamieszkać w Big Apple zazwyczaj mają 18 – 34 lata. Tylko 3.000 osób starszych niż 35 lat przeniosło się w zeszłym roku z Kalifornii do Nowego Jorku.

Ponad 15 000 osób, czyli 6 procent osób przeprowadzających się do Nowego Jorku corocznie rezygnuje ze słońca, domów jednorodzinnych i braku stanowego podatku dochodowego, by przeprowadzić się do Nowego Jorku z Florydy i Teksasu. Podczas gdy większość osób przeprowadzających się na Staten Island, Bronx i Queens pochodzi z lokalnych przedmieść w rejonu Tri-State, ponad 10 procent krajowych przeprowadzek do każdej dzielnicy pochodzi z Florydy i Teksasu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e