Stan udostępni dane wyborców komisji powołanej do zbadania ewentualnych oszustw wyborczych

Stan Nowy Jork przekaże dane dotyczące ubiegłorocznych wyborów prezydenckich doradczej komisji ds. prawidłowości procesu wyborczego, powołanej do zbadania ewentualnych oszustw wyborczych.

Nowojorska komisja ds. wyborów zamierza podać nazwiska zarejestrowanych wyborców, a także ich adresy, daty urodzenia i historię wyborczą.
Stwierdzono, że nie ma prawnego powodu, aby przeciwstawić się temu żądaniu, ponieważ wszystkie informacje są publiczne.


” Zgodnie z prawem wyborczym w Nowym Jorku i (Stanowa Ustawie o Prawie do Informacji, Freedom of Information Law), nie mieliśmy uzasadnionego powodu, aby ich odmówić”
– powiedział John Conklin, rzecznik komisji ds. wyborów.

W czerwcu gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oświadczył, że stan nie będzie spełniać rozległego wniosku o dane z komisji, w tym ostatnich czterech cyfr numerów Social Security.
Andrew Cuomo powiedział wtedy, że nie podzieli się tymi danymi, ale stwierdził, że nie ma władzy nad komisją ds. wyborów.

W swoim oświadczeniu wyjaśnił, że poproszono o informacje, które naruszyły prawa dotyczące prywatności.
Stan nie udostępni danych, o które prosił poprzednio zespół prezydenta Trumpa, w tym numery praw jazdy, historię karną i numery ubezpieczenia społecznego.
Informacje o bazie danych wyborców są rutynowo udostępniane kandydatom i organizacjom politycznym.

Cuomo, w oświadczeniu, podkreślił, że komisja Trumpa otrzymywała mniej informacji, niż prosiła w czerwcu.
“Nasza pozycja pozostaje bez zmian, a my nadal będziemy odmawiali żądania delikatnych danych osobowych o mieszkańcach Nowego Jorku, które są chronione prawem” – powiedział. “Nigdy nikt nie dostarczy prywatnych informacji wyborczych nikomu, a zwłaszcza organizacji politycznie umotywowanej, która ma na celu utrwalenie mitów o oszustwach wyborców”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e