Stan Nowy Jork na 40. miejscu w kraju pod względem wzrostu liczby milionerów

Najnowsze dane wskazują, że mniej milionerów nazywa obecnie Empire State swoim domem. Stan Nowy Jork znalazł się na 40. miejscu w kraju pod względem wzrostu liczby milionerów w latach 2010-2015.

Po analizie dany danych podatkowych z latach 2010-2015, Empire Center for Public Policy stwierdza, że Nowy Jork spadł poniżej średniej krajowej wynoszącej 55,3 procent w kwestii wzrostu liczby milionerów.

W ciągu tych pięciu lat, w stanie Nowy Jork odsetek wzrostu ilości milionerów wyniósł 40 procent, z 282,311 gospodarstw domowych, które osiągnęły skorygowany dochód brutto w wysokości 1 miliona dolarów lub więcej, do 438,370.

Najwyższy poziom osiągnęła Kalifornia (72,2-proc.). Na Florydzie, w Teksasie i Massachusetts odnotowano “przeciętny” wzrost.

Zgodnie z raportem, odnotowano 45-procentowy wzrost gospodarstw w Nowym Jorku o dochodach 200.000 dolarów lub więcej, poniżej średniej krajowej wynoszącej 58 procent.

Jedną z przyczyn spadku wzrostu liczy milionerów w Nowym Jorku jest fakt, iż deklarują oni, że są osobami niemieszkającymi na stałe w Empire State, zarabiają tu część dochodów, ale jako miejsce zamieszkania wskazują inny stan.
Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywać, stan Nowy Jork może wpaść w kłopoty związane z ekonomią, ostrzega autor badania E.J. McMahon. Przypomina, że budżet stanu Nowy Jork jest w dużym stopniu uzależniony od dochodów osiągniętych przez podatników o najwyższych dochodach.

Obecnie w Empire State stosuje się 29-procentowy podatek od dochodów w wysokości 1 miliona dolarów lub więcej dla osób fizycznych i 2 mln dolarów od par. Ten “podatek dla milionerów” będzie obowiązywał do 2019 r.
Rzecznik Wydziału Budżetowego obalił raport Empire Center for Public Policy mówiąc, że gospodarka Nowego Jorku wzrasta i jest tu więcej milionerów na jednego mieszkańca od czasu recesji w 2008 r., więcej niż w jakikolwiek innym stanie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e