Spotkanie z Janiną Ochojską w Konsulacie RP na Manhattanie.

W środę, w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku gościła Janina Ochojska – założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, laureatka nagrody Humanitarian Hero of the Year. Podczas spotkania z polonią nowojorska opowiadała o swoim udziale w rozlicznych misjach humanitarnych do krajów dotkniętych głodem czy wojnami. Wspomnienia Ochojskiej wzbudziły ogromne zainteresowanie. Zebrani w niezwykłym skupieniu słuchali relacji o budowie studni w Sudanie, akcjach charytatywnych w Czeczeni , Libanie, Afganistanie, Iraku czy Sri Lance. Według Janiny Ochojskiej nieszczęście ma taka sama twarz:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Janina_Ochojska_11_03_11.mp3″][/gplayer]


Konsul RP w Nowym Jorku Ewa Juńczyk Ziomecka spotkanie z Janina Ochojską wykorzystała, żeby podziękować wszystkim ludziom dobrej woli:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Konsul_11_03_11.mp3″][/gplayer]


Wizyta Janiny Ochojskiej w Nowym Jorku związana była z jej członkowstwem w grupie doradczej Central Emergency Response Fund – funduszu stworzonego przez Organizację Narodow Zjednoczonych, który umożliwia przeprowadzenie akcji szybkiego reagowanie ratowania ludzi w sytuacjach kryzysowych i katastrofach.

Janina Ochojska

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e