Sondaż Quinnipiac University: 22 punktów przewagi Cuomo nad Nixon

Najnowsza ankieta dotycząca wyścigu o fotel gubernatora pokazuje, że Andrew Cuomo nadal ma dwucyfrową przewagę nad swoją konkurentką Cynthią Nixon, ale to najmniejszy margines między nimi, w ankietach przeprowadzonych do tej pory w tym roku.

Nowy sondaż Quinnipiac University daje Cuomo wygodne 50 procent poparcia wśród zarejestrowanych Demokratów. Nixon otrzymała 28 punktów.

Wprawdzie Cuomo nadal utrzymuje nad nią przewagę, ale stopniała ona już do 22 procent. To najgorszy wynik Cuomo w każdym innym badaniu w tym roku, jeśli chodzi o ewentualne starcie z Nixon.

Jeśli wybory odbyłyby się w najbliższym czasie, Cuomo również pokonałby kandydata Republikanów Marca Molinaro 57 do 26 procent.

Jeśli Cynthia Nixon – aktorka znana z roli Mirandy Hobbes w serialu “Sex and the City” zostanie wybrana w listopadzie jako kandydat Partii Pracy, poparcie dla Cuomo spadnie do 40 procent, na 23 procent może liczyć Molinaro, a 20 Nixon.

Ankieta została przeprowadzona w dniach od 26 kwietnia do 1 maja. Margines błędu w wyborach powszechnych wynosi +/- 3,7 punktu procentowego, podczas gdy margines błędu w prawyborach +/- 5,7 punktu procentowego.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e