Sondaż NY1/Baruch College: poparcie dla burmistrza de Blasio 58 procent

Burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio może mieć powody do zadowolenia. Według najnowszego sondażu NY1, jego notowania wzrosły od września ubiegłego roku o 14 procent.

Rok 2015 nie był łatwy dla burmistrza Billa de Blasio. Otwarty konflikt z gubernatorem Andrew Cuomo czy kryzys bezdomności nie wpływało dobrze na jego pozytywną ocenę przez mieszkańców Wielkiego Jabłka.

Według sondażu dla NY1 przeprowadzonego przez Baruch College, 58 procent mieszkańców Nowego Jorku aprobuje pracę burmistrza Billa de Blasio, tylko 22 procent jej nie akceptuje, 20 procent nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi.
We wrześniu ubiegłego roku poparcie dla burmistrza de Blasio wyniosło o 14 punktów mniej – 44 procent. Dokładnie o tej samej porze przed rokiem de Blasio cieszył się 64 proc. poparciem.

Wyniki ankiety pokazują, że już zdecydowanie mniejsze podziały rasowe i etniczne. Nadal najwięcej pozytywnych opinii o burmistrzu wyrażają czarnoskórzy mieszkańcy miasta. W badaniu NY1/Baruch College jego pracę dobrze oceniło 71 procent. Jedynie 12 procent respondentów okazało dezaprobatę. Jego pracę aprobuje 61 do 19 proc. Latynosów i 50 do 34 procent białych nowojorczyków.

Ogólnie, 71 procent osób, które wzięły udział w badaniu wyraziło swoje duże lub częściowe zadowolenie z usług oferowanych przez miasto. Tylko 27 procent stwierdziło, że są niezadowoleni.

Co do ogólnego kierunku, w jakim podąża miasto, 46 procent stwierdziło, że niewłaściwy tor. Według oceny 39 procent badanych, sprawy idą we właściwym kierunku, 15 procent nie miało na ten temat wyrobionego zdania.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e