Snieg, silny wiatr – zima w Wielkim Jabłku

Stan Nowy Jork przykrył biały puch. Gubernator Andrew Cuomo ogłosił stan wyjątkowy.

Synoptycy przewidywali, że w mieście spadnie od 6 do 10 cali śniegu. We wschodniej części Queensu, w Brooklynie i Manhattanie opady były większe niż w Bronksie i na Staten Island, podała National Weather Service. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami NWS, na południowy wschód od Prospect Park w Brooklynie odnotowano 11,5 cala w Bayside w Queensie 9,3 cala, i 9 cali w Stuyvesant Town na Manhattanie.

Ostrzeżenie o burzy śnieżnej wydano od 4 rano i będzie obowiązywało do 1 w nocy w piątek.

Wprawdzie intensywne opady ustąpiły około godziny 16, ale silny wiatr będzie nadal stanowić wyzwanie dla nowojorczyków. Wieczorem porywy wiatru mogą wynieść ok 45 mil na godzinę.
Na ulicach Nowego Jorku jeździ 1500 pługów, a pracownicy Departamentu Sanitarnego pracują w systemie 12-godzinnym, poinformował burmistrz Bill de Blasio. Nowojorczycy mogą śledzić ich pracę, odwiedzając stronę http://maps.nyc.gov/snow/
Burmistrz ostrzegł, że samochody blokujące pługi śnieżne będą holowane.

Podczas najintensywniejszych opadów Con Edison otrzymał zgłoszenia o ponad 2000 awariach zasilania w całym mieście, z których ponad 1600 miało miejsce w Queensie. Zgodnie ze stronę ConEd, na godzinę 16.15 zasilania nie było już w prawie 600 miejscach w całym mieście. Wszystkie awarie zostaną usunięte do godzinie 22.00.
Szkoły publiczne w mieście zostały zamknięte w czwartek, ale jak powiedział burmistrz de Blasio, w piątek zajęcia będą się odbywały.
Miejski Departament Transportu zawiesił zasady parkingowe od czwartku do soboty.

W kwestii transportu publicznego, niektóre linie metra działają lokalnie zamiast ekspresowo. Nadal należy liczyć się ze zmianami tras i opóźnieniami. Autobusy kursują, ale notują opóźnienia. Ze względu na warunki drogowe są także objazdy.

Prom na Staten Island (Staten Island Ferry) działał, ale usługa została zawieszona w południe.
Odwołano wszystkie loty z lotnisk LaGuardia i Kennedy’ego.

W czwartek temperatura wynosiła około 27 stopni, ale śnieg i silny wiatr sprawiały, że ta odczuwalna była niższa. W piątek termometry mają wskazywać około 15 stopni.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e