Służby sanitarne przygotowane do sprzątania po zabawie na Times Square

Milion osób przywita Nowy Rok na Times Square w Nowym Jorku. Po imprezie służby porządkowe miasta będą miały pełne ręce roboty.

Zgodnie z nowojorską tradycją, gdy wybije północ mieniąca się tysiącem kolorów kryształowa kula opada i zwiastuje nadejście Nowego Roku. Wtedy też na tłum wiwatujących spadnie tona konfetti.

Serpentyny, balony, papiery, pudełka po pizzy, puste butelki po napojach, nie trudno sobie wyobrazić ile śmieci pozostanie po zakończeniu świętowania. I kto to posprząta?

Nowojorski departament sanitarny jest dobrze przygotowany do swojego pierwszego zadania w 2015 r. i sprawnego usunięcia śmieci, które pozostawią po sobie biesiadnicy uczestniczący w jednej z najhuczniejszych zabaw sylwestrowych na świecie. Nic dziwnego, mają w tym przecież ponad 100 – letnie doświadczenie.

Do pracy wydział zaangażował 178 pracowników, w pełnej gotowości jest 26 mechanicznych zamiatarek , 38 dmuchaw i dziesiątki innych urządzeń, które ułatwią sprzątanie po dorocznej imprezie.

W ubiegłym roku pracownicy wydziału sanitarnego miasta zebrali po Sylwestrze na Times Square 52,3 ton śmieci.

Jak zapewnia komisarz departamentu sanitarnego miasta, Kathryn Garcia do rana nie będzie już śladu po hucznym świętowaniu.

EJ
Zdjęcie: Anthony Quintano – photo on flickr

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e