Siena College: H. Clinton ma największe szanse, by zostać prezydentem USA

Według najnowszego sondażu Siena College, Donald Trump zwiększył swoją przewagę w Nowym Jorku nad swoimi republikańskimi rywalami w wyścigu o nominację partii w wyborach prezydenckich, podczas gdy w gronie Demokratów Hillary Clinton utrzymuje ogromną przewagę nad swoim jedynym kontrkandydatem – senatorem Bernie Sandersem. Zdaniem Nowojorczyków, to ona ma największe szanse, by zostać prezydentem USA.

Donalda Trumpa poparło 45 procent zadeklarowanych Republikanów, którzy wzięli udział w badaniu, co daje mu 27-punktową przewagę nad gubernatorem Ohio Johnem Kasich i senatorem z Florydy Marco Rubio. Każdy z nich otrzymał 18 proc. poparcie. Senatora Teda Cruza poparło tylko 11 proc. potencjalnych republikańskich wyborców. W ciągu ostatniego miesiąca poparcie dla Donalda Trumpa wzrosło o 9 punktów procentowych.

Wśród Demokratów, była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych i była sekretarz stanu USA zdobyła 55 procent głosów ankietowanych, w porównaniu z 34 proc. dla senatora z Vermont Bernie Sandersa. Ta różnica głosów między nimi utrzymuje się prawie niezmiennie od września. Clinton prowadzi o 39 punktów wśród Demokratów w wieku 55 i starszych, a Sanders ma 17-punktową przewagę wśród Demokratów w wieku poniżej 35 roku życia.

Zgodnie z sondażem Siena College, którykolwiek Demokrata ubiegający się o nominację partii z łatwością pokonałby w Nowym Jorku każdego z republikańskich kandydatów w wyborach prezydenckich w listopadzie.
Najlepszy wynik z Republikanów osiągnąłby Kasich, który mierząc się w ostateczniej rozgrywce z Clinton otrzymałby zgodnie z wynikami badania 42 procent poparcia. Zwycięstwo Clinton przewiduje 49 procent wyborców. W przypadku, gdyby Clinton zmierzyłaby się z Trumpem, różnica głosów jest znacznie większa 57 do 34 procent.

Jeśli do wyścigu o najwyższy urząd w państwie dołączyłby były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg jako kandydat niezależny, zabrałby on nieco więcej głosów Hillary Clinton niż Donaldowi Trumpowi.
Biorąc pod uwagę ten scenariusz, 42 procent stwierdziło, że wsparłoby Clinton, podczas gdy 26 procent poparłoby Bloomberga, 25 procent Trumpa.

Ponadto 67 procent respondentów stwierdziło, że Senat USA powinien zatwierdzić nominowanego przez prezydenta sędziego Sądu Najwyższego, 28 procent stwierdziło, że nie.

Badanie Siena College zostało przeprowadzone w okresie od 28 lutego do 3 marca na 800 zarejestrowanych wyborców w Nowym Jorku. Margines błędu w przypadku pytań dotyczących wyścigu Demokratów wyniósł plus lub minus 6,2 punktu procentowego, a 6.7 punktu procentowego co do pytań dotyczących tylko pola Republikanów. Wszelkie inne pytania – margines błędu plus lub minus 4,1 punktu procentowego.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e