Senegalczyk, który miał być deportowany z USA, uciekł z lotniska

31 – letni mężczyzna, który był pod dozorem U.S. Immigration and Customs Enforcement uciekł we wtorek wieczorem z lotniska Johna F. Kennedy’ego. Miał on wrócić wyznaczonym samolotem do swojego rodzinnego kraju.

Do zdarzenia doszło na Terminalu 4 we wtorek około 8.30 wieczorem. Jak podała policja Port Authority Police, Mohamadou Lamine Mbacke miał wejść na pokład samolotu do Senegalu.
Agenci U.S. Immigration and Customs Enforcement zdjęli z rąk zatrzymanego kajdanki i zamierzali zaprowadzić go na miejsce w samolocie. Mężczyzna wykorzystał ten moment i zbiegł.

Mbacke przybył do Stanów Zjednoczonych legalnie w 2005 r., ale później “naruszył warunki swojego statusu”. W 2015 r. sędzia imigracyjny nakazał go deportować.
W zeszłym roku Mbacke został oskarżony o kilka przestępstw, w tym o przestępstwo seksualne pierwszego stopnia i porwanie, jednak w styczniu został uznany przez ławę przysięgłych powiatu Wayne za niewinnego.
Agenci i policja przeszukali lotnisko, ale nie znaleźli mężczyzny. Na materiale z monitoringu widać, jak mężczyzna wychodzi w terminalu i wsiada do taksówki.
Według ICE, Mbacke ma wyroki skazujące za przestępstwa związane z bronią palną.
Ostatni raz widziano go w czarnej lub fioletowej koszuli, jeansach i trampkach. Mohamadou Lamine Mbacke ma 6 stóp i 3 cale wzrostu i waży około 190 funtów.
ICE wraz z władzami stanowymi, federalnymi i lokalnymi próbują ustalić miejsce jego pobytu.
Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na ten temat, powinien skontaktować się z ICE pod numerem (888) 351-4024 .

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e