Sen. Schumer: plan cięć funduszy dla federalnej agencji ds. zapobiegania narkomanii jest niszczycielski

Senator Chuck Schumer skrytykował w niedzielę propozycję prezydenta Donalda Trumpa o cięciach funduszy dla federalnej agencji ds. zapobiegania narkomanii, nazywając ją “niszczycielską” w obliczu szerzącego się problemu dotyczącego nadużywania opioidów.

Schumer (D-N.Y.), podczas niedzielnej konferencji na Manhattanie, wezwał Trumpa do ponownego rozważenia propozycji jego administracji, aby obciąć do 95 proc. środków finansowych dla urzędu zajmującego się kontrolą narkotyków w kraju (Office of National Drug Control Policy).

Zgodnie z prezydenckim planem, budżet agencji zostałby obniżony z 380 do 24 milionów dolarów.
” Nonsensowna propozycja prezydenta o wywróceniu do góry nogami Office of National Drug Control Policy jest najbardziej niszczącym wkładem w dotychczasową walkę z epidemią opioidów i heroiny” – powiedział Schumer, szef mniejszości w Senacie.

W projekcie notatki przekazanej dziennikarzom, Schumer przedstawił propozycję cięć administracji Trumpa, obejmującą eliminację programu dotyczącego zaawansowanych działań dotyczących handlu narkotykami (High Intensity Drug Trafficking Areas program) oraz programu wsparcia dla społeczności wolnych od narkotyków (Drug-Free Communities Support Program). Obie inicjatywy zapewniają federalne finanse dla lokalnych organów ścigania w obszarach znanych z handlu narkotykami.

Zapytani o cięciach rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders powiedziała dziennikarzom, że proponowany budżet nie jest ostateczny.

“Na pewno nie wyprzedzałbym rozmów o budżecie” – powiedziała Sanders, dodając, że “dla prezydenta to bezsporne, epidemia opioidowa jest dla niego ogromnym priorytetem”.

Schumer powiedział: “Demokraci w Senacie nigdy nie głosują za zakończeniem finansowania tych ważnych programów”. Dodał, że i zauważył, iż przeciwko cięciom są też Republikanie.
Sen. Rob Portman (R-Ohio) publicznie potępił proponowane cięcia, mówiąc dziennikarzom w piątek, że agencja “co spraw narkotyków ma kluczowe znaczenie dla naszych wysiłków w celu zwalczania nadużywania narkotyków w ogóle”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e