Sen. Schumer o planie wydatków na naprawę amerykańskiej infrastruktury

Senator Chuck Schumer apeluje do prawodawców o ponadpartyjną współpracę. Wezwał Kongres do “wspólnego działania i kompromisu” w sprawie pakietu wydatków na infrastrukturę o wartości 1 bln dolarów, który obejmie finansowanie napraw starego systemu kolejowego w regionie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w regionie doszło do dwóch wykolejeń pociągów, co spowodowało ogromne opóźnienia i problemy z dojazdem pasażerów do pracy, w tym osób z Long Island Rail Road.

Przemawiając na konferencji prasowej przed Penn Station, Schumer (D-N.Y.), lider mniejszości w Senacie powiedział, że wykolejenie się w minionym tygodniu pociągu NJ Transit było spowodowane przez tor, który potrzebował naprawy.

Schumer Zaznaczył, że Amtrak, który nadzoruje system kolejowy na tej stacji, zmaga się z zaległościami w naprawach na kwotę 28 mld dolarów.

“Opóźnienia irytujące osoby podróżujący koleją w regionie, z Long Island do New Jersey ujawniły zaległości w naprawie, jak nigdy dotąd”- powiedział Schumer. “Nawet najmniejsze problemy z konserwacją, pozostawione bez kontroli, mogą stać się przyczyną następnego dużego opóźnienia, lub gorszej katastrofy” – dodał.

Prezydent Donald Trump zaproponował przeznaczenie 1 miliardów dolarów na naprawę amerykańskiej infrastruktury. Na początku tego roku, Demokraci w Senacie przedstawili własny pakiet wydatków na infrastrukturę o wartości 180 miliardów dolarów na remonty krajowyc dróg, mostów i kolei.

Schumer powiedział, że jest “pełen nadziei”, że Republikanie i Demokraci mogą współpracować w sprawie kompromisowego planu wydatków, który przyspieszyłby niezbędne naprawy kolejowe. Dodał, że w przeciwnym razie, wykolejenia pociągów będą nadal występować, a pasażerowie będą musieli się liczyć z ciągłymi opóźnieniami.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e