Sen. Schumer naciska na przyjęcie ustawy dotyczącej poprawy działania telefonów komórkowych podczas klęsk żywiołowych

Lider mniejszości w amerykańskim Senacie Charles Schumer naciska na przyjęcie ustawy, która wpłynęłaby na poprawę działania telefonów komórkowych podczas klęsk żywiołowych.

Nowojorski senator chce wprowadzenia przepisów, które w sytuacjach kryzysowych wymagałaby od sieci telefonii komórkowej zintegrowania łączności. Chodzi o to, by w przypadku katastrof, telefon komórkowy osoby, której operator ma awarię mógłby automatycznie przełączyć się z inną siecią.

“To prawdziwe zagrożenie dla bezpieczeństwa, gdy służby przeszkolone do pierwszego kontaktu w czasie wypadków i ludzie, którzy chcą po prostu pomagać sąsiadom, ich przyjaciołom, ich krewnym, nie mogą się połączyć z kimś, kto jest zdany na własne siły, a wieża przekaźnikowa telefonii komórkowej jest uszkodzona i nie mogą wezwać pomocy” – powiedział Schumer na konferencji prasowej w niedzielę.

Schumer stwierdził, że pomogłoby to mieszkańcom Nowego Jorku w czasie huraganu Sandy w 2012 r., którzy nie mogli korzystać z telefonów komórkowych, ponieważ wieże telefonii komórkowych przestały działać.

Ustawa pod nazwą “Ochrona dostępu do sieci podczas katastrof” (Securing Access to Networks in Disasters, S.A.N.D.Y) pozwoliłaby również na świadczenie usług 911 za pośrednictwem hotspotów Wi-Fi.
“Ten rodzaj prawodawstwa jest bardzo ważny i może uratować życie” – powiedział Schumer. “To nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy, wymaga tylko koordynacji niezależnych firm, by zaczęły współpracować dla dobra wspólnoty”.

Schumer po raz pierwszy pracował nad ustawą po huraganie Sandy w 2012 r., ale wtedy nie została ona przegłosowana.
Izba Reprezentantów uchwaliła ustawodawstwo w styczniu tego roku. Schumer powiedział, że będzie współpracował ze swoimi kolegami, w tym demokratką Marią Cantwell z Waszyngtonu -wnioskodawczynią ustawy w Senacie, by udało się ją przegłosować.
Schumer uważa, że ​​w związku z niedawnymi klęskami żywiołowymi w Teksasie, na Florydzie i na Karaibach wprowadzenie jak najszybciej takiej ustawy jest zasadne.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e