Sarsa – “Zapomnij Mi”

Po sukcesach piosenek “Naucz mnie” i “Indiany”, którymi Sarsa zdobyła serca wielu słuchaczy, nadszedł czas na piosenkę tytułową Zapomnij mi.

To bardzo liryczna kompozycja, będąca połączeniem tego co najlepsze w tej unikatowej wokalistce: charakterystyczna barwa głosu, emocje, smuga alternatywnego klimatu z domieszką popowej szlachetności.
Piosenka promuje płytę “Zapomnij mi”, która doczekała się wersji de luxe, poszerzonej o remixy.

SARSA – kompozytorka, autorka tekstów, gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic..to tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.
W 2010 roku Sarsa została frontleaderką zespołu FLUKTUA (dawniej kultowy zespół Wszystkie Wschody Słońca). Pod szyldem zespołu pisała muzykę i teksty.

W 2013 roku z zespołem FLUKTUA nagrała EP’kę SICK&FAST

W 2012 roku Sarsa dołączyła do projektu TakLoopNie. Współpraca zakończyła się wydaniem płyty pt. ,,Człowiek w Zielonym Korytarzu”, gdzie można usłyszeć Sarsę między innymi w duecie z Igorem Herbutem znanym z zespołu LemOn. W projekcie pojawia się również Dawid Podsiadło.
Dodatkowo, w tym samym czasie Sarsa stworzyła squad SarsaParilla, z którym grała koncerty w stylu emo. Dance pop’u. W 2013 roku Sarsa nagrała emocjonalny utwór pt. ,,Chill” , który stał się zwiastunem jej solowych działań i prac przy debiutanckiej płycie.

W grudniu 2014 roku Sarsa zaśpiewała gościnnie sensualny duet z Krzysztofem Kiljańskim. Utwór „Ktoś między nami” znajduje się na płycie Krzysztofa Kiljańskiego i stał się pierwszym singlem promującym płytę artysty.

Sarsa od najmłodszych lat pisze własną muzykę. Jej autorskie kompozycje zostały docenione na licznych konkursach i festiwalach muzycznych.
Do najbardziej dla siebie znaczących Sarsa zalicza:
– W 2011 Konkurs Niemen NonStop, gdzie otrzymała I nagrodę w kategorii: ‘Twórczość Własna’ za utwór ,,Come closer”, oraz została dodatkowo wyróżniona za interpretację kompozycji Czesława Niemena
– W 2012 roku Sarsa wygrywa Ogólnopolski Festiwal: Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, otrzymując wszystkie nagrody konkursowe; I miejsce, Bursztynowy mikrofon, z projektem TakLoopNie (utwór ,,Ciągle mało”)
II nagrodę dziennikarzy radiowych oraz Nagrodę publiczności za autorski utwór ,,23 takie lata” z zespołem FLUKTUA.

W 2013 roku w konkursie Radiowej Trójki – Skoda Auto Muzyka – Sarsa z zespołem FLUKTUA została dodana do ulubionych utworów przez Jurorów konkursu: Piotra Metza, Piotra Stelmacha, Agnieszkę Szydłowską, Michała Urbaniaka, Wojciecha Waglewskiego – tym samym ponownie ze swoją twórczością (,,Strange Story”) znalazła się wśród zwycięzców konkursu. ,,To jeden z tych Zespołów, którego muzyka się przyczepia i nie chce się odczepić. (…) mój ulubiony grzeszny utwór z konkursu skody”. Piotr Metz o zespole FLUKTUA, Polskie Radio Trójka.

W 2014 roku Sarsa wystartowała w drugiej edycji Ogólnopolskiego konkursu „Skoda Auto Muzyka” organizowanego przez Radiową Trójkę – pomyślnie przeszła głosowanie internautów, bloggerów oraz zyskała uznanie Jurorów. Jury w składzie: Fisz, Mela Koteluk, Piotr Metz, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik i Wojciech Waglewski, zdecydowało przyznać Sarsie Markiewicz nagrodę główną za utwór pt: ,,eMMa nuci Organic”. Sarsa i 9 innych laureatów znalazło się na składance Radiowej Trójki.

W 2015 wydała swój debiutancki singel „Naucz mnie”, który przez sześć tygodni z
rzędu zajmował 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 28 sierpnia ukazał się jej debiutancki album studyjny zatytułowany Zapomnij mi.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e