Sąd przedłuża pobyt w USA działaczowi imigracyjnemu zagrożonemu deportacją

Znany działacz imigracyjny Ravi Ragbir pozostanie na razie w USA. Sędzia federalny w New Jersey przedłużył mu pobyt do 15 marca.

Ragbir jest jednym z głównych zwolenników nielegalnych imigrantów w mieście, ale walczy także z własną deportacją do rodzinnego Trynidadu. 16 lat temu został skazany za oszustwa przy wykorzystaniu narzędzi telekomunikacyjnych lub technologii informacyjnej. Stracił wtedy zieloną kartę. Spędził 22 miesiące w areszcie imigracyjnym. Kiedy został zwolniony, stał się zagorzałym aktywistą działającym na rzecz imigrantów w kraju.

Działacz, którego długa walka z urzędnikami imigracyjnymi zyskała poparcie demokratycznych polityków w Nowym Jorku, w tym członków Kongresu, burmistrza Wielkiego Jabłka i kilku radnych miejskich, pojawił się w piątek przed sędzią federalnym, podejmując próbę uniknięcia deportacji. Poprosił sędziego w Newarku, aby zezwolił mu na pozostanie w kraju w oczekiwaniu na apelację, na co sędzia wyraził zgodę.

W zeszłym miesiącu został zatrzymany przez urzędników ds. Imigracji i Kontroli Celnej, co wywołało protesty w Nowym Jorku. W zeszłym tygodniu, sędzia federalny polecił zwolnić Ragbira z aresztu, mówiąc, że deportowani mają prawo pożegnać się z bliskimi.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e