Rzecznik praw obywatelskich w Nowym Jorku Letitia James popiera legalizację rekreacyjnej marihuany

Rzecznik praw obywatelskich w Nowym Jorku Letitia James popiera legalizację rekreacyjnej marihuany. Twierdzi, że pomogłoby to zrealizować reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Trwa debata na temat legalizacji marihuany rekreacyjnej. Władze miejskie i stanowe zastanawiają się nad tym, czy jest to zgodne z prawem.

Rzecznik praw obywatelskich Letitia James powiedziała, że legalizacja marihuany rekreacyjnej dla dorosłych pomogłaby w osiągnięciu istotnych reform wymiaru sprawiedliwości w zakresie prawa karnego, a wzrost dochodów z podatków mógłby zostać skierowany do programów edukacyjnych i wspierających w społecznościach, na które negatywnie i nieproporcjonalnie wpłynął zakaz.

“Nie możemy dłużej ignorować braków w naszych obecnych przepisach prawnych dotyczących marihuany” – powiedziała James. “Legalizacja marihuany sprawi, że nasz system sprawiedliwości będzie sprawiedliwszy i przyniesie znaczący impuls naszej gospodarce. W zepsutym status quo, życie osób – nieproporcjonalnie młodych, kolorowych ludzi zostało zrujnowane z powodu przestarzałego i krótkowzrocznego zakazu dotyczącego marihuany, ale to było dawno temu i my to naprawiamy” – stwierdziła.

James zacytowała raport Drug Policy Alliance, w którym wykazano, że w 2016 r. czarnoskórzy i Latynosi stanowili 80 procent z prawie 23 000 osób aresztowanych w związku z marihuaną w Nowym Jorku.

Stan Nowy Jork obecnie zapewnia medyczny program marihuany dla osób z pewnymi chorobami kwalifikującymi się, ale w ostatnich latach wznowiono dyskusję nad legalizacją korzystania z rekreacyjnej marihuany dla dorosłych.

W dziewięciu stanach, które już zalegalizowały marihuanę rekreacyjną, liczba aresztowań spadła o około 94 procent, wynika z raportu Drug Policy Alliance.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e