Rudy Giuliani dołącza do zespołu prawnego broniącego prezydenta Donalda Trumpa

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani dołączył do zespołu prawnego broniącego prezydenta Donalda Trumpa. Chodzi o śledztwo dotyczące ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 r. w USA.

„Robię to, ponieważ mam nadzieję, że możemy wynegocjować koniec tego dla dobra kraju i ponieważ mam wielki szacunek do prezydenta i dla Boba Muellera”
– powiedział 73 – letni Rudy Giuliani Washington Post.

Z kolei w CNN stwierdził, że spodziewa się, iż śledztwo zakończy się “może za kilka tygodni”.
Kancelaria Giulianiego wydała także oświadczenie potwierdzające jego odejście.
“Pan Giuliani wybiera się na urlop na czas nieokreślony, by zajmować się sprawami niezwiązanymi z kancelarią prawną lub jej klientami” – brzmi oficjalne oświadczenie.

Dołączy do zespołu negocjującego warunki ewentualnej przesłuchania DonaldaTrumpa przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera, który prowadzi śledztwo w sprawie zarzutów o kontakty wpółpracowników amerykańskiego prezydenta z Rosją w trakcie kampanii, co mogło mieć wpływ na ostateczny wynik wyborów.
Trump szuka najlepszych prawników, którzy zechcieliby dołączyć do jego grupy prawniczej.
Jego prawnik prowadzący, John Dowd, podał się do dymisji pod koniec marca, po narastającej irytacji, gdy prezydent nie skorzystał z jego rad.
W ostatnich tygodniach Trump próbował rekrutować co najmniej dwie gwiazdy palestry – Emmeta Flooda i Theodore’a Olsona, ale obaj odrzucili jego ofertę.
Z kolei zespół adwokatów – mąż i żona -Joseph DiGenova i Victoria Toensing, kilka dni po tym, jak ogłosili, że dołączają do zespołu wycofali się tłumacząc to konfliktem interesów.

Giuliani powiedział, że podjął decyzję w ostatnich dniach. po tym, jak w zeszłym tygodniu udał się na kolację z Trumpem w jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie.
“Rudy jest świetny, od dawna jest moim przyjacielem i chce szybko rozwiązać tę sprawę dla dobra kraju” – powiedział Donald Trump.
Giuliani rozmawiał z Trumpem w czwartek o swojej strategii prawnej. W spotkaniu uczestniczył też jego prawnik Jay Sekulow.
Sekulow powiedział AP, że Giuliani skupi się na śledztwie w sprawie Muellera, a nie na kwestiach prawnych wynikających z toczącego się dochodzenia w sprawie adwokata Trumpa, Michaela Cohena.
Inny prawnik Trumpa, Ty Cobb, pozostanie liderem w kontaktach z zespołem Muellera.

Giuliani był jednym z najstarszych i największych zwolenników Trumpa podczas kampanii prezydenckiej.
Trump podobno zaoferował Giulianiemu pracę prokuratora generalnego lub szefa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ale on je odrzucił, miał bowiem nadzieję, że zostanie sekretarzem stanu. Ostatecznie został nieformalnym doradcą prezydenta w kwestii cyberbezpieczeństwa.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e