Riders Alliance naciska na gubernatora Cuomo w sprawie obiecanych funduszy na modernizację systemu tranzytowego w Nowym Jorku

Członkowie związku zrzeszającego pasażerów korzystających z transportu publicznego w Nowym Jorku naciskają na gubernatora Andrew Cuomo, by wywiązał się z obietnicy i zainwestował miliardy dolarów w starzejący się system tranzytowy w mieście.

Przedstawiciele Riders Alliance zgromadzili się w poniedziałek w State Capitol w Albany, by zachęcić gubernatora Nowego Jorku i stanowych ustawodawców do zawarcia w tegorocznym budżecie Empire State 1,8 mld dolarów na rozbudowę sieci tranzytowej.

Cuomo obiecał, że stan przeznaczy 8,3 mld dolarów na opiewający na 29 mld dolarów plan modernizacji Metropolitan Transit Authority MTA, ale jak twierdzi Riders Alliance nie ma nadal szczegółowych informacji na ten temat. Są one obecnie potrzebne, aby zabezpieczyć plany zakupu nowych wagonów metra i autobusów, instalowania nowej sygnalizacji i by mogła być kontynuowana modernizacja stacji.

Stan wydał już na ten cel 1 miliard dolarów. Cuomo powiedział, że reszta zostanie przydzielona, gdy agencja MTA będzie potrzebowała pieniędzy.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e